Відкриття нової програми Школи CANactions 2016-2017

10 жовтня розпочалась програма Школи CANactions з інтегрованого розвитку міст - Advanced Studies in Integrated Development 2016-2017. У межах програми діючі працівники муніципалітетів Києва, Львова, Харкова, Житомира, Вінниці, Полтави та Чернівців, а також архітектори, соціологи, проектні менеджери з інших міст - усього 25 учасників - пройдуть дев’ятимісячний курс навчання комплексному підходу до управління розвитком міста.


Перед початком першої сесії навчання відбулась прес-конференція, в якій взяли участь представники організацій, причетних до створення та реалізації програми.

Віктор Зотов, співзасновник Школи CANactions зауважив: «Одним з найскладніших завдань є інтегрувати наших талановитих і добре підготовлених випускників в українські реалії. Я радий, що програма залучає багато фахівців, які вже працюють у системі управління і можуть робити зміни з середини».


Особливість навчальної програми у тому, що вона спрямована в тому числі на практиків, які вже працюють у міських адміністраціях. Її основою є прикладне навчання: не лише вивчення досвіду інших країн, але і розробка власних проектів з подальшою реалізацією. «Під час навчання учасники школи розроблятимуть власні малі проекти розвитку територій у своїх містах, наприклад створення публічних просторів, економічних, екологічних та інших ініціатив, з метою якісно нових урбаністичних рішень. Ми також разом із CANactions маємо досвід підтримки проектів і в рамках Конкурсу Малих Грантів, і зараз оголосили новий етап конкурсу, в результаті якого оберемо і надамо до $5.000 на реалізацію кожного з 10 проектів», – зазначила Ірина Озимок, менеджер програми Місцевий економічний розвиток Western NIS Enterprise Fund.


Навчальна програма включає комбінацію тематичних сесій у Києві, дистанційного навчання і навчальних поїздок українськими містами та до Литви. «У цій програмі учасники навчатимуться один тиждень на місяць усі разом. А потім повертатимуться у свої міста, щоб тестувати конкретну навичку, яку отримають за цей тиждень. Наша мета – пов’язати між собою різних гравців, які причетні до розвитку міста», - пояснив Урс Томанн, співзасновник CANactions.

Важлива складова навчання – обмін досвідом між працівниками муніципалітетів з різних міст України, що дозволить поширювати найкращі українські практики. «Ми вирішили, що не маєм зосереджуватись лише на залученні нових людей. І тому прагнемо навчати тих, хто вже працює у міських адміністраціях, а також розвивати співпрацю між ними і новим поколінням», - розповів Матіас Брандт, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Результатом навчання має стати комплексний підхід до планування міського розвитку, який вже точково працює в окремих містах України. «Інтегрований розвиток міст є пріоритетом в рамках Стратегії швейцарського співробітництва з Україною і ми вже долучилися до ряду заходів в кількох містах України. Зокрема ми підтримали розробку Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку Вінниці у 2015 році. Вона стала цінним інструментом для оптимізації міського транспорту та створила довготермінове бачення того, яким чином переміщення у місті стане комфортнішим для вінничан та гостей міста», - розповів Ніколя Гігас, Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради та учасник програми Школи, наголосив: «Кожне місто відчуває дефіцит чотирьох речей: це довіра, люди, час і гроші. Багато хто нарікає лише на брак коштів, але на мою думку, це другорядне. Гроші з’являються там, де є люди, які хочуть і компетентні впроваджувати зміни. Часто у містах вже є хороші фахівці, але за тонами паперів вони не можуть побачити комплексно проблеми, які стоять перед містом. Я очікую, що програма дасть змогу це зробити і змінити наші міста».

Викладачі Школи – спеціалісти у галузях міського проектування і планування, регіональної економіки, урбанізму із Литви, України, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Ірландії. Програма реалізується Школою урбаністики CANactions у співпраці з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Фінансову підтримку для проведення навчання з інтегрованого розвитку надають Western NIS Enterprise Fund, а також Уряди Німеччини та Швейцарської Конфедерації.

Детальніше із програмою можна ознайомитись тут.
Фото - Марго Дідіченко

RELATED