CANactions
Підсумки року CANactions 2017
  Конкурсні та грантові програми
   DREAMactions
   підтримано реалізацію 10-ти урбаністичних проектів з усієї України у семи категоріях, що були обрані членами журі з 513 заявок. Програма проводиться спільно з Western NIS Enterprise Fund, на загальну суму 50 000 $.
    Urban Action
    Спільний проект British Council Ukraine та Goethe-Institut, в рамках якого через відкритий конкурс обрано 2 проекти ревіталізації в середніх постіндустріальних містах. Команди отримали не лише фінансовування на загальну суму 30 000 євро, а й підтримку менторів з Британії та Німеччини.
     Конкурс Молодих Архітекторів
     В рамках 10-го ювілейного фестивалю CANactions, з-поміж понад 70 українських архітекторів віком до 35 років, було обрано 3 переможців Конкурсу Молодих Архітекторів. Вони отримали можливість навчання на магістерській програмі в Dessau Institute of Architecture, взяти участь у міжнародному воркшопі, а також грошову премію від партнера (асоціація Укрцемент).
      Street Geberit 2.0
      Вже вдруге спільно з компанією Geberit було проведено Всеукраїнський конкурс концепцій дизайну громадської вбиральні Street Geberit для парку Перемоги в Миколаїві. В межах конкурсу було подано 42 проекти, з яких чотири переможці отримали грошові винагороди на загальну суму 65 000 грн, а проект, що зайняв перше місце, наразі планується до реалізації в межах реконструкції парку.


       10-ий міжнародний архітектурний фестиваль СANactions 2017
        Ювілейний 10-й Фестиваль СANactions 2-3 червня впродовж двох днів об'єднав близько 3000 гостей зі всієї України та інших країн в Мистецькому Арсеналі в Києві.

        Головною темою СANactions 2017 стали Цінності як в розрізі архітектури, так і в житті загалом. Фестиваль став найбільшим майданчиком в Україні для обміну думками та ідеями у площині сучасної архітектури.

        Спікерами головної сцени стали провідні архітектори з 11 країн світу: Martin Rein-Cano / TOPOTEK 1, Hans van der Heijden / Hans van der Heijden Architect, Florian Idenburg / SO – IL, Christoph Schneider / SAM Architekten, Jord den Hollander / AFFR, Simon Vinzent / Arcgency architects, Alexis Kalagas та Diego Ceresuela-Wiesmann / Urban-Think Tank, Jason Hilgefort / Land+Civilization Compositions, Marc Jay / WE architecture, David Basulto / ArchDaily.


        На фестивалі пройшло 43 події: 10 лекцій, 10 презентацій, 6 майстер-класів, 2 дискусії, відбулось нагородження 2-ох конкурсів із загальним призовим фондом 80 000 гривень.

        Під час фестивалю пройшли два воркшопи:

        • Протягом воркшопу CYCLING CITIES учасники визначали локації Києва за наданим куратором характеристикам: мости, парки, офісні будівлі, торгівельні вулиці, ключові будівлі та разом з т'ютором вивчали обрані локації, розробляли сценарій та знімали їх власний досвід використання велосипеду. Фінальним результатом було створення 3-хвилинного фільму кожної з груп про їзду на велосипеді Києвом. Фільми були представлені на фестивалі CANactions як відео інсталяції. Куратор: Jord den Hollander / AFFR


         60 подій протягом року в рамках Публічної Програми
          Ми провели понад 60 відкритих публічних лекцій, воркшопів та архітектурних прогулянок з професіоналами з усього світу, серед яких:
          • архітектурна прогулянка Києвом у форматі Ugly Walk разом з Irakli Zhvania / Geographic, Tbilisi, при якій досліджували комплексні проблеми, що пов'язані з політичними, соціальними, економічними процесами у суспільстві - і які створюють Ugly-образ міста;
          • лекція з архітекторкою та засновницею агенції SIGNAL, Gitte Andersen в рамках Днів Данії у Харкові;
          • архітектурно-планувальний воркшоп Enchanted Kyiv by the Dnipro з кураторами Bruno Tanant / TN+ та Mathilde Sivre. За результатами воркшопу, учасники запропонували п'ять ідей та концепцій, у яких пропонують додати нові функції використання водних ресурсів Дніпра;
          • лекція з визнаним експертом у сфері дизайну, соціології та фасилітації, Paul McCabe, який консультує компанії з Fortune500 з питань діджитал інтеграції у практики та бізнес-моделі;

          Крім того, разом з нашими локальними партнерами, ми організували публічні події не тільки в Києві, а й в Одесі, Львові, Харкові та інших українських містах.


           CANactions School for Urban Studies
            Учасники програми ADVANCED STUDIES IN INTEGRATED URBAN DEVELOPMENT 2016/2017, яка покликана адаптувати європейську практику міського розвитку до особливостей масштабу та реального контексту середніх міст України, презентували результати своєї 8-місячної роботи на Фестивалі CANactions. Темами дослідження ASIUD програми були Житомир, Полтава, Вінниця та Чернівці, а також їхні зв'язки з довколишніми поселеннями.

            Проект групи, що працювала над Житомиром - "Водонапірна вежа", переміг у голосуванні за вибір демонстраційного проекту «ІНТЕГРОВАНИЙ РОЗВИТОК МІСТ В УКРАЇНІ» та його буде реалізовано.

            У 2017/18 навчальному році Школа CANactions запустила оновлену версію програми Advanced Studies in Integrated Urban Development (ASIUD), орієнтовану на фахівців, що працюють у сфері міського розвитку. Вона включає 4 навчальні блоки по 2 тижні кожен. В програмі беруть участь 28 учасників з України, Індії та Грузії.

            Під керівництвом іноземних та українських експертів та менторів, учасники працюють над обраним об'єктом дослідження (житловий мікрорайон "Збоїща" у Львові), в рамках навчальної поїздки відвідали місто Тімішоара, Румунія, створюючи умови для ефективного обміну професійним досвідом.

            Куратор: Urs Thomann / CANactions School

            Ментори та тютори: Michael Engel / GIZ, Rudolf Gräf / CIM Expert at Chernivtsi City Council / GIZ , Mirjam Niemejer / helsinkizurich, Paul McCabe / Hyper Island, Vladyslav Tyminskyi / CANactions School, Grisha Zotov / architectural prescription, Oana Simionescu / Polytechnic University of Timisoara, Astrid Ley / Stuttgart University, Andrius Nemickas / CANactions School.


            Відзнака Лейпцизької премії інтегрованого розвитку
             В рамках Конференції відбулась урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку, де виступив програмний директор CANactions Владислав Тимінський, а одним з членів журі став засновник CANactions - Віктор Зотов.

             Нам дуже приємно, що серед призерів цьогорічної Премії багато учасників та друзів нашої CANactions спільноти: Випускники нашої Студії #1 Олександра Сладкова та Олександр Шутюк здобули відзнаку журі представляючи ЛПК «Інститут Просторового Розвитку» з проектом «Спільнокошт озеленення», проект Archiclub (Вінниця), учасники якого Тетяна Волошина, Максим Кравчук та Максим Крамар, наші випускники програми ASIUD 16/17, з проектом реконструкції центральної площі міста Іллінці посів друге місце, та інші наші друзі та партнери.


              Більше якісної європейської практики та Україна на світовій арені: заходи, в яких брали участь CANactions
               Цього року нам вдалось познайомити українську аудиторію з професіоналами з-понад 20 міст Європи. Лондон, Челсі, Берлін, Ляйпциг, Амстердам, Цюрих, Дрезден, Сантьяго, Каракас, Тбілісі, Мадрид, Париж, Тімішоара, Вільнюс, Відень, Копенгаген, Любляна, Самара, Прага, Київ, Львів, Миколаїв, Харків та Одеса - це понад 60 спікерів з 16 країн.

               В Любляні на фестивалі Future Architecture фіналістка конкурсу Future Architecture Platform Адріана Паблос представила воркшоп із перетворення простору Мистецького Арсеналу і презентувала книгу за його результатами.

               В свою чергу члени команди CANactions взяли участь у ряді заходів в Україні та за її межами:

               Владислав Тимінський був доповідачем на:
               • "Спеціальна Ланч-лекція" у Штутгарському університеті;
               • міжнародній літній школі з джерел міського розвитку в колишніх монофункціональних містечках "Картографія Вісагінеса" (Вісагінас, Литва);
               • міжнародному студентському воркшопі Белградського університету та Штутгартського університету в Белграді, Сербія;
               • панельній дискусії на Міжнародному Саміті Мерів у Києві;
               • Політехнічному університеті (відділ архітектури та урбанізму) Тімішоара, Румунія

               Валентина Зотова взяла участь:
               • у воркшопі в Празі, що ініційований PCSC, який зібрав активістів з пострадянських країн та країн східної Європи;
               • у п'ятій координаційній нараді Future Architecture Platform в Тирані


                Рік співпраці


                 Ми б не отримали цих результатів без дивовижної команди людей, які мають спільні погляди та рухаються вперед до єдиної мети, підтримуючи та надихаючи один одного.
                  За темою