CANactions

Початок проектної Студії освітньої програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад»

180 представників з 30 об'єднаних територіальних громад з 19 областей України та 30 фахівців у сфері просторового планування відвідали п'ятиденний воркшоп — перший з 5 студійних воркшопів, який проходив на базі Центрів розвитку місцевого самоврядування паралельно у п'яти обласних центрах України: Івано-Франківську, Чернігові, Житомирі, Дніпрі та Харкові. Учасники програми були розподілені на п'ять студійних груп, в яких працювали під керівництвом міжнародної команди менторів.

Під час семінару учасники досліджували основні переваги, недоліки та потенціали кожної громади-учасниці з історичної, екологічної, інфраструктурної, економічної, соціально-політичної, архітектурної та культурної точки зору, локалізуючи їх у просторовій структурі ОТГ. Окрім різноманітних карт для структурування та систематизації результатів аналізу групи застосовували матрицю SWOT та інші методи дослідження.

Особлива увага приділялася виявленню та аналізу зв'язків між соціальними, економічними, політичними, культурними процесами та просторовими структурами в ОТГ, такими як публічні простори, транспортна інфраструктура, структура поселень, моделі землекористування, а також з відповідними суб'єктами та зацікавленими сторонами.

Виходячи з результатів структурованого аналізу кожна робоча група, керована командою менторів, сформулювала гіпотезу просторового розвитку, що являє собою роз'яснення найважливіших питань та місць, які були виявлені та визначаються як ключовий потенціал для сталого розвитку громади, та будуть покладені в основу групового проекту, який буде розроблений під час наступних етапів Студії.

Для кожної громади був розроблений набір аналітичних карт і діаграм (у різних масштабах); карта / діаграма зацікавлених сторін, суб'єктів та «цільових груп», найбільш релевантних для розробки Концепції просторового розвитку ОТГ; гіпотеза просторового розвитку з картографічними та письмово викладеними сферами діяльності для подальшої розробки Концепції просторового розвитку.

Програма організована CANactions School за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".
За темою