CANactions

Advanced Studies
in Integrated Urban Development 2017 / 18

Програма Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016 / 17 орієнтована на фахівців, що працюють у сфері міського розвитку. Програма базується на методології CANactions та спрямована на впровадження стратегічного дизайну та інтегрованого планування як підходу до роботи в реальних умовах функціонування українських міст, розглянутих у ширшому контексті динамічних перетворень в Центрально-Східній Європі та країнах, що розвиваються.
Тип: Програма додаткової професійної освіти

Тривалість:
Жовтень 2017 – квітень 2018
Формат: Часткова зайнятість, що включає 4 навчальні блоки по 2 тижні кожен
Робоча мова: Англійська, українська
Розташування: Київ

Кількість учасників: 27
Про
У 2017/18 навчальному році Школа CANactions запускає нову програму Advanced Studies in Integrated Urban Development (ASIUD), орієнтовану на фахівців, що працюють у сфері міського розвитку. Програма базується на методології CANactions та спрямована на впровадження стратегічного дизайну та інтегрованого планування як підходу до роботи в реальних умовах функціонування українських міст, розглянутих у ширшому контексті динамічних перетворень в Центрально-Східній Європі та країнах, що розвиваються.

Для цього Школа СANactions знайомить з прикладними методами інтегрованого та мультимасштабного аналізу, створення сценаріїв розвитку, а також розробки ефективних проектно-планувальних пропозицій в умовах комплексного міського середовища. Окрім цього, учасники програми отримають практичний досвід прототипування пілотних проектів, із залученням зацікавлених сторін.

Основні принципи CANactions School - команда робота, навчання на основі власного досвіду та міждисциплінарний погляд на урбаністичний контекст. Базуючись на зазначених принципах, в рамках навчальної програми ASIUD 2017/18 Школа залучає іноземних експертів та менторів, організовує поїздки на обраний об'єкт дослідження – місто Львів – та філд-тріп за кордон, створюючи умови для ефективного обміну професійним досвідом.

В результаті успішного завершення програми її учасники розвинуть навички критичного аналізу та ознайомляться з методами візуалізації взаємозв'язків між соціальними процесами та просторовими структурами в місті, розглянутих через призму глобальних урбаністичних викликів.
Структура програми
В основі програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2017/18 - поетапна розробка проектів міждисциплінарними групами учасників під керівництвом міжнародної команди менторів та тюторів. Програма включає лекції, семінари, студійну роботу в групах, а також навчальні поїздки (одна з яких за кордон), що інтегровані в проектну роботу.

Програма триває 7 місяців і складається з п'яти навчальних блоків.

Кожен блок тривалістю 2 тижні зосереджений на окремому компоненті проекту: аналізі, критичному вивченні іноземного досвіду, розробці візії та проектної концепції, роботі над стратегією реалізації та тестуванні пілотного проекту). Наприкінці програми ASIUD 2017/18, учасники отримають змогу презентувати свої проекти на Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 2018.
БЛОК [0]: ВСТУП

16-20 жовтня, 2017

Вітальне слово та налаштування на роботу.
Вступ до інтегрованого розвитку міст та Школи CANactions.
Вивчення методів та приницпів групової культури.
БЛОК [1]: АНАЛІЗ

20-27 жовтня, 2017

Брифінг та аналіз ситуації.
Аналіз ситуації на місці у Львові.
Формулювання гіпотези проекту.
Загальний огляд та редагування результатів блоку.
Блок включає роботу у студії в групах та польову роботу.
БЛОК [2]: ФІЛД-ТРІП ЗА КОРДОН: КАНАЛИ ТИМІШОАРИ

4-12 грудня, 2017

Навчальна поїздка до Тімішоари, що зосереджена на вивченні того, як європейська інтеграція заохочує та підтримує зміни у містах, спираючись на локально опрацьовану візію та специфічні просторові структури.
Дослідження процесу прийняття рішень на місцях, нового сприйняття міста та нових проектів, а також те, що це може принести для майбутнього розвитку в контексті Тімішоарі та її каналів, і чого українські міста можуть навчитися на цьому досвіді.
БЛОК [3]: ВІЗІЯ ТА КОНЦЕПЦІЯ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ

12-23 лютого, 2018

Формування інтегрованої концепції: що потрібно робити і кого слід залучити?
Стратегічні інструменти в міському плануванні та дизайні: від візії до проектної пропозиції.
Формулювання стратегічної візії та цілей.
Розробка просторових стратегій.
Тестування просторових стратегій на місці у Львові.
Розробка концепції просторового розвитку та редакція досягнень блоку.
Блок включатиме лекції, студійну роботу в групах, воркшопи та польову роботу.
БЛОК [4]: ПЛАН ПРОЕКТУ ТА СТРАТЕГІЯ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ

9-20 квітня, 2018

Дизайн стратегічного проекту: від проблеми до вирішення і навпаки.
Огляд методів проектного планування.
Визначення стратегічного проекту.
Опрацювання плану проекту та стратегії імплементації проекту.
Редакція досягнень блоку та загальне рев'ю, підготовка фінальної презентації, що буде представлена на Міжнародному Архітектурному Фестивалі CANactions 2018.
Освітня команда
Куратор програми ASIUD 2017/18 — Урс Томанн, швейцарський містопланувальник та співзасновник CANactions School for Urban Studies.

Разом із куратором, робота учасників програми проходить під керівництвом міжнародної команди менторів, що забезпечать:

■ Впровадження інтегрованого підходу до міського дизайну та планування в рамках роботи над проектами команд;
■ Допомогу під час аналізу, розробки та підготовки публічної презентації проектів
■ Консультування щодо визначення ключових компонентів і фаз командного проекту
■ Ознайомлення учасників проектних команд з конкретними методами інтегрованого планування та стратегічного дизайну
■ Підтримку в налагодженні ефективної командної роботи в процесі розробки проектів
■ Консультування та супровід проектних команд на всіх етапах поїздок на обраний об'єкт дослідження
Освітня команда:
Рудольф Греф
CIM-експерт Чернівецької міської ради / Проект GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні»
Архітектор зі ступенем від Технічного університету міста Грац, останні 10 років працював над проблемами землекористування та розвитку міст у Румунії та заснував архітектурну практику Vitamin Architects. Працює як містопланувальник у Чернівцях в рамках проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Міхаель Енгель
Проект GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні»
Архітектор з Дрездену, Німеччина. З 2005 року працював у Румунії у декількох проектах GIZ, а з 2010 року є директором Heritas Foundation у м.Сібіу (Румунія). У 2015 році приєднався до львівського офісу GIZ задля роботи над інтегрованим розвитком міст на локальному рівні.
Міріам Німеєр
helsinkizurich
Архітектор та міський дизайнер, засновник та партнер у Helsinki Zürich Office. Була запрошеним професором у PBSA Düsseldorf, працювала дослідником в Institute of Urban Design ETH Zurich та була тьютором численних міжнародних воркшопів.
Урс Томанн
CANactions School for Urban Studies
Швейцарський містопланувальник, співзасновник та співкуратор CANactions School for Urban Studies. Як практик, займається впровадження нових інструментів міського розвитку в Україні. Був куратором створення "Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку міста Вінниця" та ментором першої фази розробки «Концепції інтегрованого розвитку міста Житомир».
Владислав Тимінський
CANactions School for Urban Studies
Стратегічний дизайнер та дослідник. У 2016-2017 роках працював у двох проектах GIZ в Україні як старший дослідник та зовнішній консультант з міського розвитку. З 2015 року є програмним директором та співкуратором CANactions School for Urban Studies, а також запрошеним тьютором в рамках освітніх програм у країнах Східної та Західної Європи.
Пол МакКейб
Hyper Island
Експерт у сфері дизайну, має компетенції з соціології та фасилітації. Залучений до роботи у ряді провідних освітніх інституцій у сфері дизайну та консультує з питань інтеграції цифрових технологій у практики та бізнес-моделі компанії зі списку Fortune 500.
Віктор Зотов
ZOTOV&CO, CANactions
Засновник та головний архітектор бюро ZOTOV&CO у Києві. З 2008 року він є засновником та куратором Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions та з 2015 року - засновником CANactions School for Urban Studies.
Григорій Зотов
architectural prescription
Засновник архітектурної студії "architectural prescription". Напрямки роботи – містобудівне та архітектурне проектування, консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. Отримав цінний досвід, працюючи в таких бюро, як Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та ZOTOV&CO.
Оана Сімонеску
Політехнічний університет Тімішоари
Кандидат архітектури Політехнічного університету Тімішоари у 2010 році. Засновник-партнер креативної платформи
F O R.
Міхай Данцю
Політехнічний університет Тімішоари
Архітектор, який займається міським управлінням тапрацює з громадами, викладає містопланувальні дисципліни на факультеті архітектури та містопланування в Тімішоарі та бере участь у проектах в Тімішоарі, Долині Жіу (Румунія) та Кишиневі (Молдова).
Астрід Лей
Штутгартський Університет
Голова кафедри міжнародного урбанізму в Інституті міського планування та дизайну Штутгартського університету з 2014 року, директор програми магістерської програми «Інтегрований урбанізм та сталий дизайн» (IUSD).
Андріус Неміцкас
CANactions School for Urban Studies
Спеціаліст з міського розвитку з США та член консультативної ради CANactions School for Urban Studies з подвійним ступенем MBA та MCRP із університету Північної Кароліни у Чапел-Гілл (1998 р.). Живе та працює в Україні з 1999 року.
Єгор Власенко
CANactions School for Urban Studies
Вивчав економіку в КНЕУ ім. Вадима Гетьмана та урбаністичні студії в університеті Мальмьо, стажувався в дослідницькому інституті Nordregio (Стокгольм), має досвід управління освітніми програмами Київської школи економіки. Наразі є директором освітніх програм CANactions School for Urban Studies, а також радником проекту GIZ Національна політика міського розвитку в Україні.
Студенти:
Нега Корде
IN / Тане
Доцент Sir J.J. College of Architecture в Мумбаї (Індія) з широким досвідом у сферах архітектури та міського дизайну.
Єлене Машайдзе
GE / Тбілісі
Магістр архітектури, містобудування та міського дизайну Грузинського технічного університету з 2016 року.
Марія Андрієнко
UA / Київ
Ландшафтний архітектор у Kotsiuba studio зі ступенем магістра архітектури Київського національного університету будівництва та Архітектури з 2010 року.
Олександр Анісімов
UA / Київ
Дослідник міста в «Агенти Змін» та засновник ініціативи "Revitalize NaUKMA" зі ступенем бакалавра політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Євген Борисенко
UA / Дніпро
Провідний архітектор та містопланувальник у ООО "AMG" зі ступенем спеціаліста з архітектури Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, здобутим у 2007 році.
Олена Головко
UA / Київ
Провідний спеціаліст департаменту міжурядових фіскальних зв'язків у Житомирській міській раді зі ступенем магістра соціальних комунікацій та журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко.
Денис Гончаров
UA / Київ
Старший спеціаліст з містобудування у Державному НДІ «ДІПРОМІСТО» з магістерським ступенем з екології та захисту навколишнього середовища Київського національного університету будівництва та архітектури, здобутим у 2003 році.
Олена Дядікова
UA / Київ
Бакалавр соціології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко у 2017 році. Має досвід роботи у багатьох культурних організаціях та ініціативах.
Сергій Кізіма
UA / Чернівці
Методист міського методичного центру та старший спеціаліст управління освіти та науки при міській раді міста Чернівці зі ступенем магістра міжнародних зв'язків та перекладу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича у 2010 році.
Назар Коваленко
UA / Вінниця
Магістр з просторового планування та дослідження міського простору Віденського університету зі спеціалізацією з досліджень трансформацій простору та процесів розвитку у постсоціалістичних містах. Магістр географії Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченкоз 2014 року.
Анна Ковтун
UA / Київ
Науковий співробітник в НДІ «УКРЦИВІЛБУД» та кандидат географічних наук зі спеціалізацією в економічній та соціальній географії Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко у 2011 році.

Яна Максимчук
UA / Чернівці
Архітектор з дипломами магістра з дизайну та спеціаліста з архітектури, здобутими у 2014 році, залучена до розробки стратегії міського розвитку м.Чернівці до 2030 року.
Софія Мельник
UA / Вінниця
Експерт з питань освіти, що працює у Вінниці в рамках проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». Здобула ступінь магістра з публічного управління та менеджменту неприбуткових організацій Державного університету Аризони (США) у 2011 році.
Марія Пальчук
UA / Київ
Головний спеціаліст у Державному НДІ «ДІПРОМІСТО» та кандидат географічних наук зі спеціалізацією в економічній та соціальній географії Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко.
Олександр Папірний
UA / Житомир
Професійний велосипедист, олімпійський спортсмен та тренер, який наразі відповідає за розвиток велосипедної інфраструктури у Житомирській міській раді.
Віктор Перлов
UA / Вінниця
Член експертної групи «Транспорт та мобільність: громадський транспорт та концепція безпечного дорожнього руху» у проекті GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». Кандидат технічних наук Віницького національного технічного університету у 2010 році.
Олександр Печененко
UA / Полтава
Архітектор в «Урбаністика» зі ступенем магістра містобудування Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка. Займається містоплануванням, землекористуванням, концептуальним та параметричним дизайном.
Дарина Пирогова
UA / Київ
Кандидат соціологічних наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія» у 2013 році. Протягом шести останніх років була залучена до роботи провідної дослідницької інституції «Київський інститут соціології», що збирає та аналізує дані для міжнародних організацій та навчає студентів.
Олена Пітірімова
UA / Київ
Ландшафтний архітектор зі ступенем магістра ландшафтної архітектури Національного університету біоресурсів та природокористування, здобутим у 2012 році.
Іванна Порчук
UA / Чернівці
Провідний спеціаліст управління економічного розвитку суспільства при Виконавчому комітеті Чернівецької міської ради.
Анна Потаніна
UA / Київ
Архітектор у "Buro-O", бакалавр архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури.
Ігор Тищенко
UA / Київ
Аналітик міської політики, координатор проекту та співредактор збірки «Урбаністичні студії», магістр з культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія" у 2012 році.

Іван Фурлет
UA / Житомир
Директор комунального підприємства «Житомиртранспорт» та депутат Житомирської міської ради зі ступенем магістра інженерних наук Житомирського державного університету у 2011 році.
Роман Черкун
UA / Полтава
Головний спеціаліст з менеджменту аналітичних та науково-дослідних проектів департаменту стратегічного розвитку, міжнародних проектів та інвестицій Інституту міського розвитку, здобув ступінь магістра з фінансів Полтавського університету економіки і торгівлі у 2010 році.
Лідія Чижевська
UA / Київ
Архітектор у НДІ «УКРЦИВІЛБУД», залучена у дослідження розвитку сільських поселень України. Має дипломи з архітектури та ландшафтної архітектури.
Ірина Шевченко
UA / Полтава
Заступник голови управління соціального захисту Полтавської міської адміністрації. Магістр публічного управління, консалтингу та аналізу публічних політик Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 2007 році.
Катерина Яковець
UA / Млинів, Рівненська
Архітектор публічних просторів у Львівській освітній фундації «Будуємо Україну разом» («БУР») зі ступенем бакалавра архітектури Національного авіаційного університету, здобутим у 2015 році.
Результати: