CANactions School
Учасники програми ADVANCED STUDIES IN INTEGRATED URBAN DEVELOPMENT 2016/2017, орієнтованої на фахівців, що працюють у сфері міського розвитку, презентували результати своєї 7-місячної роботи на Фестивалі CANactions. В програмі взяли участь 28 учасників з України, Індії та Грузії.

Під керівництвом міжнародної команди експертів та менторів, учасники працювали над обраним об'єктом дослідження (житловий мікрорайон «Збоїща» у Львові).

Куратор: Urs Thomann / CANactions School

Ментори та тютори: Michael Engel / GIZ, Rudolf Gräf / CIM Expert at Chernivtsi City Council / GIZ , Mirjam Niemejer / helsinkizurich, Paul McCabe / Hyper Island, Vladyslav Tyminskyi / CANactions School, Grisha Zotov / architectural prescription, Oana Simionescu / Polytechnic University of Timisoara, Astrid Ley / Stuttgart University, Andrius Nemickas / CANactions School.
CANactions School та Асоціація велосипедистів Києва провели літню школу «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності» 2-7 липня 2018 р. у Києві.

Мета — підготовка представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування, які у своїй роботі будуть застосовувати сучасні принципи дизайну вулиць.

26 учасників працювали над практичним кейсом вул. Щербаківського — центральною вулицею житлового масиву Нивки у Києві.

Куратори: Han van de Wetering / Van de Wetering Atelier für Städtebau, Urs Thomann / CANactions School та Ueli Weber / ZHAW University of Applied Sciences.

Результати літньої школи були передані Київській міській державній адміністрації для врахування при розробці технічного завдання на заплановану реконструкцію вул. Щербаківського.
ASIUD 2017/18
Літня Школа
Програма «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад» орієнтована на адаптацію європейських політик міського та регіонального розвитку та інструментів стратегічного просторового планування до масштабу та реального функціонування новостворених територіальних одиниць — об'єднаних територіальних громад. В рамках програми 30 фахівців у сфері просторового планування взаємодіять з представниками 30 територіальних громад зі всієї України та спільно напрацьовують сценарії розвитку поселень та територій ОТГ.

12-14 листопада у Києві пройшов вступний семінар програми, а вже у грудні 30 представників українських ОТГ відвідали навчальну поїздку до країн Скандинавії. З січня 2019 р. в рамках програми стартує проектна Студія — масштабна серія воркшопів зі створення концепцій просторового розвитку ОТГ.

Куратор: Urs Thomann / CANactions School

Програма організована CANactions School за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".
Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад
Підсумки року
CANactions 2018
На додаток до нашого офісу в Києві, ми відкрили Школу післядипломної освіти в Нідерландах, яка пропонує програму, сфокусовану на міждисциплінарних дослідженнях, стратегічному міському дизайні та плануванні.

З 2019 року CANactions School вивчатиме глобальне явище міграції людей та знань, а також його локальні просторові наслідки. Учасники програм займатимуться дослідженнями реальних міських територій, вивчатимуть найкращі практики та моделі просторового планування, а також особливості їх застосування у різних культурних контекстах — в межах та поза межами країн Заходу.

У грудні Школа CANactions оголосила набір учасників першої міжнародної програми — Весняної Школи 'Borders are for Crossing', яка буде проходити з 18-25 березня 2019 року в Роттердамі. Школа організована CANactions School разом з нашими голландськими партнерами the Independent School for the City.

Освітня команда програми складатиметься з кураторів, тьюторів, менторів та запрошених експертів з широкої міжнародної мережі CANactions School та the Independent School for the City, що мають значний професійний досвід у викладанні й практиці та добре обізнані у сучасних викликах й тенденціях у розвинених країнах та тих, що розвиваються.

Набір триває. Кінцевий термін прийому заявок: 4 лютого 2019 року.
Розширюючи горизонти:
перша міжнародна програма
CANactions School у Нідерландах
На додаток до нашого офісу в Києві, CANactions відкрила школу післядипломної освіти в Нідерландах, пропонуючи програму, сфокусовану на міждисциплінарних дослідженнях, стратегічному міському дизайні та плануванні.

Школа CANactions оголосила набір учасників першої міжнародної програми — Весняної Школи 'Borders are for Crossing', яка буде проходити з 18-25 березня 2019 року в Роттердамі. Школа організована CANactions School разом з нашими голландськими партнерами the Independent School for the City.

Мета Школи — дослідження впливу трансферу людей, ідей, товарів та фінансів на просторові, соціальні, економічні та політичні процеси в в межах та поза межами країн Заходу.

Куратори: Mirjam Niemeyer, Vladyslav Tyminskyi / CANactions School, Michelle Provoost , Mike Emmerik / Independent School for the City.

Кінцевий термін прийому заявок: 4 лютого 2019 року.

Публічна Програма
CANactions
Ми провели понад 60 відкритих публічних лекцій, воркшопів, презентацій, майстер-класів, кінопoказів та дискусій з професіоналами з усього світу, серед яких:

— воркшоп Emphasising the Edge з кураторами Mathilde Sivré, Bruno Tanant (FR).
— воркшоп Cultural Narratives з кураторами Neha Korde, Nishant Modi, Shrish Jaiswal, Prakriti Mehta (IN).

— лекції: Dan Kinkead (US), Astrid Ley (DE), Pippo Ciorra (IT), Grisha Zotov (NL), Maciej Siuda (PL), Julian Restrepo (CO), Daniel Campo (US), Brent D. Ryan (US), Rune Veile (DK), Benjamin Kohl (DE), Tiberiu Ciolacu (RO), Günter Katherl (AT), Jean-Christophe Masson (FR), Romea Muryń (PL), Igor Steinke (DE), Nishant Modi (IN), Shrish Jaiswal (IN), Prakriti Mehta(IN), Neha Korde (IN), Maksym Rokmaniko (UA), Віктор Зотов (UA), Vadym Denysenko (UA), Павло Федорів (UA), Charity Hung (US), Gülcan Orak (TR), Merve Akı (TR), Celal Tolga Imamoglu (TR), Kate Ro (UA), Максим Головко (UA), Єгор Власенко (UA), Максим Коцюба (UA), Антон Олійник (UA), Дмитро Макагон (UA), Олександра Нікітенко (UA), Дарія Пащенко (UA), Анастасія Данилюк (UA) та інші;

— архітур з експертом з міського планування Dan Kinkead (US)
— майстер-клас з міської соціології з Марією Грищенко (UA),
— кінопоказ Braslia: Life After Design з режисером фільму Bart Simpson (CA).
— дискусії «ДБН. Цивілізовані норми» та «Нова Контрактова. Відповіді»

Крім того, разом з нашими партнерами, ми провели та відвідали публічні події в Мінську, Граці, Талінні, Роттердамі, Івано-Франківську, Одесі, Львові, Дніпрі та в інших містах.
11-ий міжнародний
архітектурний фестиваль
СANactions
Тема фестивалю 2018 — З'ЄДНАННЯ.

— 2 локації Фестивалю
— більше 3000 гостей,
— 13 спікерів зі всього світу, серед яких: батько світової урбаністики Jan Gehl/Gehl Architects, Markus Appenzeller/MLA+; Ken Smith/Ken Smith Workshop; Louise Fiil Hansen/SLA, Tommi Mäkynen/Helsinki Zürich Office, Grisha Zotov/Architectural Prescription та інші.

— 4 іноземні фестивалі-співкуратори подій Фестивалю 2018: London Festival of Architecture, Copenhagen Architecture Festival, URBAN FORUM Kazakhstan, New Generations.

— 2 великих архітура вздовж Дніпра по шляху зеленої Крайки на чолі з Haris Piplas/ETH Zürich, U-TT, Martijn De Wit/Physical Planning Department, City of Amsterdam, Dirk Iede Terpstra/Physical Planning Department, City of Amsterdam, Viktor Zotov/ZOTOV&CO, CANactions, Matthias Rammig/Transsolar, Benjamin Hossbach/[phase eins].

Виставка «Schweizweit» від SAM — Швейцарського Музею Архітектури, яку урочисто відкрив Andreas Ruby, директор музею.
12-й Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions відбудеться 17-18 травня 2019 року в Києві.

Темою Фестивалю 2019 стане ГРОМАДА — українська назва спільноти, яка є невід'ємною частиною історичного й культурного коду країни та знаходить своє відображення в сучасних суспільних рухах та архітектурних формах.

Квитки вже в продажу — http://canactions2019.ticketforevent.com
Міжнародний закритий замовлений бліц-конкурс на кращу концепцію розвитку громадського простору Нового Подолу у м. Києві, Україна
На замовлення SAGA DEVELOPMENT у партнерстві з Perfect Group ми провели Закритий міжнародний конкурс на розробку концепції розвитку громадського простору НОВОГО ПОДОЛУ у м. Києві, Україна, в якому взяли участь 5 досвідчених міжнародних бюро з Австралії, Португалії, Бельгії, Німеччини та Швеції.

Переможців — бельгійську команду OMGEVING — було оголошено на Фестивалі CANactions.

До журі конкурсу увійшли архітектори, дизайнери,та містопланувальники з США, Норвегії, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії та України.
Архітектурний Конкурс на Національний Меморіал Героїв Небесної Сотні та Музей Революції Гідності в Києві
Платформа CANactions стала локальним партнером німецького бюро [phase eins]., яке організувало та успішно провело Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ). .

В номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» перемогу отримали — Ірина Волинець, Марія Процик / MIstudio (UA, NL), в номінації «Музей Революції Гідності» переможцями стали prof. Jan Kleihues та Johannes Kressner / Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH (UA).
Ювілейний 10-й Конкурс Проектів Молодих Архітекторів України
В рамках Фестивалю CANactions, з-поміж понад 85 українських архітекторів віком до 35 років, було обрано 3 переможців. Вони отримали можливість навчання на магістерській програмі в Dessau Institute of Architecture, презентувати власні проекти на першому Симпозіумі London Festival of Architecture, а також квитки на участь у всіх заходах міжнародної архітектурної конференції reSITE у Празі.
Видання «Міста для людей» Йена Ґeла українською
CANactions у співпраці з видавництвом «Основи» видали бестселер світової урбаністики «Міста для людей» Йена Ґeла українською.

Презентація книги відбулась на Фестивалі CANactions. Йен Ґeл вперше відвідав Україну, щоб представити «Міста для людей» відвідувачам фестивалю.

У 2019 готуємо до видання нові книги.
Публікація за результатами освітньої програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2017/2018
Публікація містить фінальні проекти міждисциплінарних груп учасників програми, що відображають процес розробки, тестування та презентації ідей та концепцій, сформованих під час навчання, а також тексти наставників та викладачів програми ASIUD 2017/18. Видання насичене фото, зображеннями, колажами, схемами, розробленими в рамках навчального процесу.

Загальні принципи і підходи дослідження та поетапної проектної роботи, викладені в публікації, є актуальними та корисними для вивчення та застосування широким колом професіоналів.


Дякуємо кожному з вас за цей дивовижний рік! Давайте разом зробимо 2019 ще кращим.

CAN — ACT
МОЖЕШ — ДІЙ

Команда CANactions: Віктор Зотов, Урс Томанн, Валентина Зотова, Mirjam Niemeyer, Theo Hauben, Гріша Зотов, ВладиславТимінський, ЄгорВласенко, Анастасія Журавель, Олена Козакова, Даня Нестеревич, Олена Возняк, Віталій Христевич, Олена Пітірімова, Марія Грищенко, Олександр Щеглов, Ігор Тищенко, Марго Дідіченко, Марія Майор.

Фото: Магро Дідіченко
Ілюстрації: Зореслава Пенделюк


© 2018 CANactions
Підписатись на новини