CANactions

Додаткова професійна освіта

Програми додаткової професійної освіти Школи CANactions покликані адаптувати європейську практику міського розвитку до особливостей масштабу та реального контексту середніх міст та регіонів України. Це практичні курси, призначені для професіоналів, які відчувають нестачу у методах та інструментах стратегічного планування та розробки на основі попереднього дослідження. Темами досліджень програм є міста та регіони України, їх внутрішні та зовнішні зв'язки.
ІНТЕГРОВАНЕ ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ ДЛЯ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД 2018/19
Загальна тривалість програми: 11 місяців (часткова зайнятість)
Тривалість проектної Студії: 5 місяців (січень – травень 2019 р., інтенсивна зайнятість один тиждень на місяць)
Робочі мови: Українська, англійська (з можливістю перекладу)
Учасники: 180 представників 30 об'єднаних територіальних громад; 30 молодих фахівців у сфері просторового планування
Розташування: Київ та Центри розвитку місцевого самоврядування в регіонах України
Вартість: Безкоштовно (включаючи витрати на проживання та поїздки до регіонів України)
ADVANCED STUDIES IN INTEGRATED URBAN DEVELOPMENT 2017/18
Куратор: Urs Thomann, CH
Тип: освітня програма з подвійним сертифікатом від Школи CANactions та міжнародних партнерів.
Тривалість: 7 місяців (16 жовтня 2017 – 20 квітня 2018)
Формат: часткова зайнятість, що включає 4 навчальні блоки по 2 тижні кожен
Мова: англійська, українська
Кількість учасників: 27
Вартість навчання: 11800 грн
У 2017/18 навчальному році Школа CANactions запускає оновлену версію програми Advanced Studies in Integrated Urban Development (ASIUD), орієнтовану на фахівців, що працюють у сфері міського розвитку. Програма базується на методології CANactions та спрямована на впровадження стратегічного дизайну та інтегрованого планування як підходу до роботи в реальних умовах функціонування українських міст, розглянутих у ширшому контексті динамічних перетворень в Центрально-Східній Європі та країнах, що розвиваються.

Детально про програму
Про
У 2017/18 навчальному році Школа CANactions запускає нову програму Advanced Studies in Integrated Urban Development (ASIUD), орієнтовану на фахівців, що працюють у сфері міського розвитку. Програма базується на методології CANactions та спрямована на впровадження стратегічного дизайну та інтегрованого планування як підходу до роботи в реальних умовах функціонування українських міст, розглянутих у ширшому контексті динамічних перетворень в Центрально-Східній Європі та країнах, що розвиваються.

Для цього Школа СANactions знайомить з прикладними методами інтегрованого та мультимасштабного аналізу, створення сценаріїв розвитку, а також розробки ефективних проектно-планувальних пропозицій в умовах комплексного міського середовища. Окрім цього, учасники програми отримають практичний досвід прототипування пілотних проектів, із залученням зацікавлених сторін.

Основні принципи CANactions School - команда робота, навчання на основі власного досвіду та міждисциплінарний погляд на урбаністичний контекст. Базуючись на зазначених принципах, в рамках навчальної програми ASIUD 2017/18 Школа залучає іноземних експертів та менторів, організовує поїздки на обраний об'єкт дослідження – місто Львів – та філд-тріп за кордон, створюючи умови для ефективного обміну професійним досвідом.

В результаті успішного завершення програми її учасники розвинуть навички критичного аналізу та ознайомляться з методами візуалізації взаємозв'язків між соціальними процесами та просторовими структурами в місті, розглянутих через призму глобальних урбаністичних викликів.
Структура програми
В основі програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2017/18 - поетапна розробка проектів міждисциплінарними групами учасників під керівництвом міжнародної команди менторів та тюторів. Програма включає лекції, семінари, студійну роботу в групах, а також навчальні поїздки (одна з яких за кордон), що інтегровані в проектну роботу.

Програма триває 7 місяців і складається з п'яти навчальних блоків.

Кожен блок тривалістю 2 тижні зосереджений на окремому компоненті проекту: аналізі, критичному вивченні іноземного досвіду, розробці візії та проектної концепції, роботі над стратегією реалізації та тестуванні пілотного проекту). Наприкінці програми ASIUD 2017/18, учасники отримають змогу презентувати свої проекти на Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 2018.
БЛОК [0]: ВСТУП

16-20 жовтня, 2017

Вітальне слово та налаштування на роботу.
Вступ до інтегрованого розвитку міст та Школи CANactions.
Вивчення методів та приницпів групової культури.
БЛОК [1]: АНАЛІЗ

20-27 жовтня, 2017

Брифінг та аналіз ситуації.
Аналіз ситуації на місці у Львові.
Формулювання гіпотези проекту.
Загальний огляд та редагування результатів блоку.
Блок включає роботу у студії в групах та польову роботу.
БЛОК [2]: ФІЛД-ТРІП ЗА КОРДОН: КАНАЛИ ТИМІШОАРИ

4-12 грудня, 2017

Навчальна поїздка до Тімішоари, що зосереджена на вивченні того, як європейська інтеграція заохочує та підтримує зміни у містах, спираючись на локально опрацьовану візію та специфічні просторові структури.
Дослідження процесу прийняття рішень на місцях, нового сприйняття міста та нових проектів, а також те, що це може принести для майбутнього розвитку в контексті Тімішоарі та її каналів, і чого українські міста можуть навчитися на цьому досвіді.
БЛОК [3]: ВІЗІЯ ТА КОНЦЕПЦІЯ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ

12-23 лютого, 2018

Формування інтегрованої концепції: що потрібно робити і кого слід залучити?
Стратегічні інструменти в міському плануванні та дизайні: від візії до проектної пропозиції.
Формулювання стратегічної візії та цілей.
Розробка просторових стратегій.
Тестування просторових стратегій на місці у Львові.
Розробка концепції просторового розвитку та редакція досягнень блоку.
Блок включатиме лекції, студійну роботу в групах, воркшопи та польову роботу.
БЛОК [4]: ПЛАН ПРОЕКТУ ТА СТРАТЕГІЯ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ

9-20 квітня, 2018

Дизайн стратегічного проекту: від проблеми до вирішення і навпаки.
Огляд методів проектного планування.
Визначення стратегічного проекту.
Опрацювання плану проекту та стратегії імплементації проекту.
Редакція досягнень блоку та загальне рев'ю, підготовка фінальної презентації, що буде представлена на Міжнародному Архітектурному Фестивалі CANactions 2018.
Освітня команда
Куратор програми ASIUD 2017/18 - Урс Томанн, швейцарський містопланувальник та співзасновник CANactions School for Urban Studies.

Разом із куратором, робота учасників програми проходить під керівництвом міжнародної команди менторів, що забезпечать:

■ Впровадження інтегрованого підходу до міського дизайну та планування в рамках роботи над проектами команд;
■ Допомогу під час аналізу, розробки та підготовки публічної презентації проектів
■ Консультування щодо визначення ключових компонентів і фаз командного проекту
■ Ознайомлення учасників проектних команд з конкретними методами інтегрованого планування та стратегічного дизайну
■ Підтримку в налагодженні ефективної командної роботи в процесі розробки проектів
■ Консультування та супровід проектних команд на всіх етапах поїздок на обраний об'єкт дослідження
Освітня команда
Рудольф Греф
CIM-експерт Чернівецької міської ради / Проект GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні»
Архітектор зі ступенем від Технічного університету міста Грац, останні 10 років працював над проблемами землекористування та розвитку міст у Румунії та заснував архітектурну практику Vitamin Architects. Працює як містопланувальник у Чернівцях в рамках проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Міхаель Енгель
Проект GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні»
Архітектор з Дрездену, Німеччина. З 2005 року працював у Румунії у декількох проектах GIZ, а з 2010 року є директором Heritas Foundation у м.Сібіу (Румунія). У 2015 році приєднався до львівського офісу GIZ задля роботи над інтегрованим розвитком міст на локальному рівні.
Міріам Німеєр
helsinkizurich
Архітектор та міський дизайнер, засновник та партнер у Helsinki Zürich Office. Була запрошеним професором у PBSA Düsseldorf, працювала дослідником в Institute of Urban Design ETH Zurich та була тьютором численних міжнародних воркшопів.
Урс Томанн
CANactions School for Urban Studies
Швейцарський містопланувальник, співзасновник та співкуратор CANactions School for Urban Studies. Як практик, займається впровадження нових інструментів міського розвитку в Україні. Був куратором створення "Комплексної стратегії міського транспорту та просторового розвитку міста Вінниця" та ментором першої фази розробки «Концепції інтегрованого розвитку міста Житомир».
Владислав Тимінський
CANactions School for Urban Studies
Стратегічний дизайнер та дослідник. У 2016-2017 роках працював у двох проектах GIZ в Україні як старший дослідник та зовнішній консультант з міського розвитку. З 2015 року є програмним директором та співкуратором CANactions School for Urban Studies, а також запрошеним тьютором в рамках освітніх програм у країнах Східної та Західної Європи.
Пол МакКейб
Hyper Island
Експерт у сфері дизайну, має компетенції з соціології та фасилітації. Залучений до роботи у ряді провідних освітніх інституцій у сфері дизайну та консультує з питань інтеграції цифрових технологій у практики та бізнес-моделі компанії зі списку Fortune 500.
Віктор Зотов
ZOTOV&CO, CANactions
Засновник та головний архітектор бюро ZOTOV&CO у Києві. З 2008 року він є засновником та куратором Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions та з 2015 року - засновником CANactions School for Urban Studies.
Григорій Зотов
architectural prescription
Засновник архітектурної студії "architectural prescription". Напрямки роботи – містобудівне та архітектурне проектування, консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. Отримав цінний досвід, працюючи в таких бюро, як Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та ZOTOV&CO.
Оана Сімонеску
Політехнічний університет Тімішоари
Кандидат архітектури Політехнічного університету Тімішоари у 2010 році. Засновник-партнер креативної платформи
F O R.
Міхай Данцю
Політехнічний університет Тімішоари
Архітектор, який займається міським управлінням тапрацює з громадами, викладає містопланувальні дисципліни на факультеті архітектури та містопланування в Тімішоарі та бере участь у проектах в Тімішоарі, Долині Жіу (Румунія) та Кишиневі (Молдова).
Астрід Лей
Штутгартський Університет
Голова кафедри міжнародного урбанізму в Інституті міського планування та дизайну Штутгартського університету з 2014 року, директор програми магістерської програми «Інтегрований урбанізм та сталий дизайн» (IUSD).
Андріус Неміцкас
CANactions School for Urban Studies
Спеціаліст з міського розвитку з США та член консультативної ради CANactions School for Urban Studies з подвійним ступенем MBA та MCRP із університету Північної Кароліни у Чапел-Гілл (1998 р.). Живе та працює в Україні з 1999 року.
Єгор Власенко
CANactions School for Urban Studies
Вивчав економіку в КНЕУ ім. Вадима Гетьмана та урбаністичні студії в університеті Мальмьо, стажувався в дослідницькому інституті Nordregio (Стокгольм), має досвід управління освітніми програмами Київської школи економіки. Наразі є директором освітніх програм CANactions School for Urban Studies, а також радником проекту GIZ Національна політика міського розвитку в Україні.
Студенти
Нега Корде
IN / Тане
Доцент Sir J.J. College of Architecture в Мумбаї (Індія) з широким досвідом у сферах архітектури та міського дизайну.
Єлене Машайдзе
GE / Тбілісі
Магістр архітектури, містобудування та міського дизайну Грузинського технічного університету з 2016 року.
Марія Андрієнко
UA / Київ
Ландшафтний архітектор у Kotsiuba studio зі ступенем магістра архітектури Київського національного університету будівництва та Архітектури з 2010 року.
Олександр Анісімов
UA / Київ
Дослідник міста в «Агенти Змін» та засновник ініціативи "Revitalize NaUKMA" зі ступенем бакалавра політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
Євген Борисенко
UA / Дніпро
Провідний архітектор та містопланувальник у ООО "AMG" зі ступенем спеціаліста з архітектури Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, здобутим у 2007 році.
Олена Головко
UA / Київ
Провідний спеціаліст департаменту міжурядових фіскальних зв'язків у Житомирській міській раді зі ступенем магістра соціальних комунікацій та журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко.
Денис Гончаров
UA / Київ
Старший спеціаліст з містобудування у Державному НДІ «ДІПРОМІСТО» з магістерським ступенем з екології та захисту навколишнього середовища Київського національного університету будівництва та архітектури, здобутим у 2003 році.
Олена Дядікова
UA / Київ
Бакалавр соціології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко у 2017 році. Має досвід роботи у багатьох культурних організаціях та ініціативах.
Сергій Кізіма
UA / Чернівці
Методист міського методичного центру та старший спеціаліст управління освіти та науки при міській раді міста Чернівці зі ступенем магістра міжнародних зв'язків та перекладу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича у 2010 році.
Назар Коваленко
UA / Вінниця
Магістр з просторового планування та дослідження міського простору Віденського університету зі спеціалізацією з досліджень трансформацій простору та процесів розвитку у постсоціалістичних містах. Магістр географії Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченкоз 2014 року.
Анна Ковтун
UA / Київ
Науковий співробітник в НДІ «УКРЦИВІЛБУД» та кандидат географічних наук зі спеціалізацією в економічній та соціальній географії Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко у 2011 році.

Яна Максимчук
UA / Чернівці
Архітектор з дипломами магістра з дизайну та спеціаліста з архітектури, здобутими у 2014 році, залучена до розробки стратегії міського розвитку м.Чернівці до 2030 року.
Софія Мельник
UA / Вінниця
Експерт з питань освіти, що працює у Вінниці в рамках проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». Здобула ступінь магістра з публічного управління та менеджменту неприбуткових організацій Державного університету Аризони (США) у 2011 році.
Марія Пальчук
UA / Київ
Головний спеціаліст у Державному НДІ «ДІПРОМІСТО» та кандидат географічних наук зі спеціалізацією в економічній та соціальній географії Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченко.
Олександр Папірний
UA / Житомир
Професійний велосипедист, олімпійський спортсмен та тренер, який наразі відповідає за розвиток велосипедної інфраструктури у Житомирській міській раді.
Віктор Перлов
UA / Вінниця
Член експертної групи «Транспорт та мобільність: громадський транспорт та концепція безпечного дорожнього руху» у проекті GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». Кандидат технічних наук Віницького національного технічного університету у 2010 році.
Олександр Печененко
UA / Полтава
Архітектор в «Урбаністика» зі ступенем магістра містобудування Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка. Займається містоплануванням, землекористуванням, концептуальним та параметричним дизайном.
Дарина Пирогова
UA / Київ
Кандидат соціологічних наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія» у 2013 році. Протягом шести останніх років була залучена до роботи провідної дослідницької інституції «Київський інститут соціології», що збирає та аналізує дані для міжнародних організацій та навчає студентів.
Олена Пітірімова
UA / Київ
Ландшафтний архітектор зі ступенем магістра ландшафтної архітектури Національного університету біоресурсів та природокористування, здобутим у 2012 році.
Іванна Порчук
UA / Чернівці
Провідний спеціаліст управління економічного розвитку суспільства при Виконавчому комітеті Чернівецької міської ради.
Анна Потаніна
UA / Київ
Архітектор у "Buro-O", бакалавр архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури.
Ігор Тищенко
UA / Київ
Аналітик міської політики, координатор проекту та співредактор збірки «Урбаністичні студії», магістр з культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія" у 2012 році.

Іван Фурлет
UA / Житомир
Директор комунального підприємства «Житомиртранспорт» та депутат Житомирської міської ради зі ступенем магістра інженерних наук Житомирського державного університету у 2011 році.
Роман Черкун
UA / Полтава
Головний спеціаліст з менеджменту аналітичних та науково-дослідних проектів департаменту стратегічного розвитку, міжнародних проектів та інвестицій Інституту міського розвитку, здобув ступінь магістра з фінансів Полтавського університету економіки і торгівлі у 2010 році.
Лідія Чижевська
UA / Київ
Архітектор у НДІ «УКРЦИВІЛБУД», залучена у дослідження розвитку сільських поселень України. Має дипломи з архітектури та ландшафтної архітектури.
Ірина Шевченко
UA / Полтава
Заступник голови управління соціального захисту Полтавської міської адміністрації. Магістр публічного управління, консалтингу та аналізу публічних політик Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 2007 році.
Катерина Яковець
UA / Млинів, Рівненська
Архітектор публічних просторів у Львівській освітній фундації «Будуємо Україну разом» («БУР») зі ступенем бакалавра архітектури Національного авіаційного університету, здобутим у 2015 році.
Результати:
ADVANCED STUDIES IN INTEGRATED URBAN DEVELOPMENT 2016/17
Тип: освітня програма з подвійним сертифікатом від Школи CANactions та міжнародних партнерів.
Тривалість: 10 місяців (вересень 2016 – червень 2017)
Формат: часткова зайнятість (6-денні сесії у Школі CANactions щомісяця в Києві та віддалена робота протягом семестру); польові дослідження в Україні та закордоном
Мова: англійська, українська
Кількість учасників: 22
Вартість навчання: 11800 грн
Програма покликана адаптувати європейську практику міського розвитку до особливостей масштабу та реального контексту середніх міст України. Це практичний курс, призначений для молодих професіоналів, котрі відчувають нестачу у методах та інструментах стратегічного планування та розробки на основі попереднього дослідження. Житомир, Полтава, Вінниця та Чернівці, а також їхні зв'язки з довколишніми поселеннями стануть темами досліджень програми.

Детально про програму
Про
Advanced Studies in Integrated Urban Development – освітня програма додаткової професійної освіти від Школи CANactions , що фокусується на практиці використання принципів інтегрованого розвитку міст, викладених у Лейпциґській Хартії, яка лежить в основі політики розвитку міст Європейського Союзу.

Програма, що базується на освітньо-дослідницькій методології CANactions, була спрямована на адаптацію принципів інтегрованого розвитку міст до просторових, соціально-політичних, економічних та інших особливостей середніх міст України.

У досягненні цієї мети студенти отримали інструменти стратегічного планування та проектування на основі попереднього дослідження, що дозволило їм провести кваліфікований аналіз та запропонувати проекти, що мали б позитивний вплив як на місцеві спільноти, так і українське суспільство в цілому.

Студенти програми знайомились з різними політиками та практиками інтегрованого розвитку міст з наголосом на таких важливих сферах, як забезпечення високої якості публічних просторів, підвищення енергоефективності в містах, боротьба із наслідками кліматичних змін, підвищення рівня якості життя городян та привабливості для бізнесу через розвиток суспільного та міжкультурного діалогу.

Окрему частину програми було присвячено вирішенню проблем неблагополучних міських районів в контексті низької якості створеного та природного середовища, соціальної виключеності та високого рівня безробіття. Особлива увага тут була присвячена питанню житла, низьковитратних методах оновлення фізичного простору, ефективного та доступного міського транспорту.

Програма базувалася на навчанні в процесі командної роботи і міждисциплінарному погляді на міський контекст через залучення міжнародних наставників, польові дослідження та обмін думками із іншими професіоналами у групі.

Не менш важливим було поглиблення навичок студентів у виявленні та критичному описі взаємозв'язків між діями людей та фізичним середовищем, із наголосом на сучасні виклики, що стоять перед містами у глобальному розумінні.
Структура програми

СЕСІЯ #1: ВСТУП

10 – 15 жовтня, 2016

Огляд глобальних проблем урбанізму; недавні та нові тенденції розвитку міст; огляд сучасних шкіл думок у містобудівництві та проекті, зв'язки та протиріччя між ними. Пошук конкретного місця України на карті сучасних міських викликів. Обговорення зусиль міжнародного співтовариства щодо вирішення згаданих міських проблем; невдач і успіх міжнародної допомоги. Вивчення підходу до критичного та незалежного мислення для успішного орієнтування у просторах та проектах, де ідеологія, політична воля, стереотипи тощо тиснуть на планувальників та дизайнерів у своїй роботі.
СЕСІЯ #2: ТЕХНІКИ ТА МЕТОДИ СИТУАЦІЙНОГО АНАЛІЗУ НА ОСНОВІ ДАНИХ

7 – 12 листопада, 2016

Знайомство з даними, сенсорами та обробкою складних та кодованих наборів даних. Огляд динамічної інфраструктури міста - рух людей, товарів, послуг, сировини, продуктів харчування тощо; візуалізація руху динамічних запасів і потоків з використанням технологій ГІС. Дізнайтеся про створення нових наборів даних та способів аналізу даних; обговорення впливу методів аналізу даних на результати досліджень на основі досліджень / поїздок на місцевому рівні.
СЕСІЯ # 3: ПОЛЬОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

3 – 10 грудня, 19 – 21 грудня, 2016
Практика методів та інструментів міждисциплінарних досліджень, що базуються на польовому дослідженні, критичному мисленню та картографуванні, плануванні участі, створенні історії та комунікації. Розвивиток спільно з громадянами ідеї модернізувати місто за допомогою ряду міських проектів-інтервенції. Впровадження практики децентралізації, трансформації постсоціалістичних міських простору, декоммунізації, планування участі та соціальних реалій на прикладі литовського досвіду. Виготовлення буклету, що містить найцікавіші звіти про дані, отримані під час екскурсії, і ряд роздумів, огляди інтервенцій, реалізованих під час сесії, які будуть публічно представлені в школі CANactions в Києві.
СЕСІЯ # 4: СУСПІЛЬСТВО І ПОЛІТИКА

6 – 11 лютого, 2017
Короткий огляд релевантних підходів до дизайну та планування міського розвитку з особливим акцентом на соціальні аспекти. Соціальні та політичні виклики інтегрованого міського розвитку: нерівність, сегрегація, джентрифікація, маргіналізація людей похилого віку, шокові ефекти постіндустріального безробіття. Навчання навичок організації процесу партисипативного планування; обговорення переваг та слабких сторін участі громадськості.
СЕСІЯ #5: СЕРЕДОВИЩЕ І ЛАНДШАФТ

6 – 11 березня, 2017

Пошук балансу між діяльністю людини та природними екосистемами: співіснування з природи, дозвілля, рекрації. Природні ландшафти, середовища існування та зв'язки між ними як інфраструктура для містобудування. Вивчення планування стимулів приймати більш здоровий спосіб життя громадянами.
СЕСІЯ #6: РЕГІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ І РОЗВИТОК МІСТ

3 – 8 квітня, 2017

Огляд релевантних стратегій і політик планування мобільності. Компактне місто як компроміс між близькістю і щільністю; обговорення адаптації принципів компактного міста в контексті пострадянського міського планування. Планування мобільності для нових міст-регіонів: цілі, інструменти, показники.
СЕСІЯ #7: ПРОТОТИПУВАННЯ ПРОЕКТУ ІНТЕГРОВАНОГО МІСЬКОГО РОЗВИТКУ

15 травня – 3 червня, 2017

Випускні проекти

ЗРОБИТИ #ГРАВІТОН ВЕЛИЧНИМ ЗНОВУ

ЧЕРНІВЦІ

Район «Гравітон» було закладено в 70- ті роки як складову плану розвитку південно-східного краю Чернівців, індустріальним серцем якого був однойменний ракетний завод. Сьогодні «Гравітон» – це домівка для близько 14,000 людей. Для опису його теперішнього стану, найкраще підходить метафора з космічним кораблем, який щойно приземлився в різнорідному просторовому та функціональному контексті середовищі цієї частини міста. Розміщений біля індустрії, яка або вже не працює, або на стадії зупинки; в оточенні нових дешевих торгівельних центрів, районної автостанції та аеропорту з півдня і будинків романтичного селища «Буковина» із зеленими пасовищами річки Прут на півночі (де вже розцвіли «сучасні» вілли), «Гравітону» вдалось зберегти свою унікальну просторову та архітектурну ідентичність. Проте перед районом стоять типові для Східної Європи виклики трансформації, а саме занепад стану будівель, погане утримання та піклування про громадські місця, демографічні зміни, безробіття через занепадаючі підприємства і т. д. Наявні дороги та громадський транспорт не задоволняють потреби зв'язку «Гравітону» із центром міста. Інфраструктура культури та соціального спрямування відсутня або ж безнадійно переповнена.
ВІДКРИТА ВІННИЦЯ - МІСЦЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ НА СХІДНОМУ БЕРЕЗІ

ВІННИЦЯ

Як і більшість міст світу, Вінницю було зведено довкола джерела свіжої води. Південний Буг постачав місто чистою водою та товарами. Проте з часом ріку перетворили на каналізацію та забруднили. Все це створило передумови того, що Вінниця, як і багато інших міст, втратила зв'язок зі своєю річкою та її узбережжям.
Західна частина Вінниці з її історичним центром щільно розросталась в напрямку річки, утворюючи міську набережну. З будівництвом залізничної станції, місто перестрибнуло через річку у сіхдному напрямку. Оточене міським середовищем, східне узбережжя залишилось незабудованою, відкритою і зеленою територією.
РЕ-АКТИВУЮЧИ ЖИТОМИРСЬКУ ВОДОНАПІРНУ ВЕЖУ: СТРАТЕГІЧНИЙ ДИЗАЙН В ДІЇ

ЖИТОМИР

Комплексне поєднання викликів стало відправною точкою для команди Школи CANactions, яка зосередила увагу на стратегічному розвитку колишньої водонапірної вежі Житомира – середнього за розміром обласного центру, розташованого приблизно в 131 кілометрі на захід від Києва. Відповідно до методології Школи, проектну групу склали учасники, які представляли три українських міста (Житомир, Київ та Миколаїв) та мали різну професійну кваліфікацію (архітектор, містопланувальник, менеджер проектів та два економісти). Окрім того, команда об'єднала представників міської адміністрації, агенції розвитку міста та громадської організації, створюючи мікс поглядів щодо того, що таке місто. З цієї точки зору склад та структура команди були максимально близькими до тих, що зазвичай зустрічаються в реальних умовах роботи у галузі міського розвитку.
ПОЛТАВСЬКА ПРИБЕРЕЖНА ЗОНА: КОНСЕНСУС ЩОДО БУДІВНИЦТВА

ПОЛТАВА

Інколи життя наносить удар ломакою по голові та повертає вас у реальність. Саме таке було у випадку полтавської команди при роботі над проектом для полтавської набережної.
Те, що розпочалось як радше лінійний освітній процес застосування до конкретного просторового контексту інструментів та підходів міського планування, які вивчалися під час програми CANactions, неочікувано перетворилось на урок жорстоких реалій українського урбанізму – непрозорість та недемократичність прийняття рішень політиками на користь приватного капіталу, зосередженого в руках бізнес еліти.
Освітня команда
Michael Engel
An architect from Dresden, Germany, had been working in Romania since 2005, within several GIZ projects and since 2010, being director of the Heritas Foundation in Sibiu. In 2015 he has joined GIZ in Lviv, dealing with integrated urban development on local level.
Rudolf Gräf
An Architect with degree from Technical University Graz, for the last 10 years he has worked on land use and urban development plans in Romania. Currently he works as an urban planner for the Chernivtsi city hall and Integrated Urban Development in Ukraine Project.
Mirjam Niemejer
Architect and urban designer, founding partner at Helsinki Zürich Office. Mirjam has been a visiting professor at the PBSA Düsseldorf, worked as a researcher Institute of Urban Design at ETH Zurich and tutored several workshops internationally.
Bogdan Kapatsila
CANactions School education program coordinator and assistant tutor with a demonstrated history of working in the architecture & planning industry.
Tommy Mäkynen
A designer, researcher and consultant working in the fields of Architecture, Urban Design and Planning at helsinkizurich (Helsinki Zürich Office Ltd) as a partner and principal.
Urs Thomann
A Swiss urban planner, co-founder and co-curator of Education at CANactions School for Urban Studies. As a practitioner, he is pro- moting new tools for guiding Urban Development in Ukraine. He curated the development of the "Integrated Urban Transport & Spatial Planning Strategy" for Vinnytsia and mentored the fi phase of the "Integrated Urban Development Concept" for Zhytomyr.
Vladyslav Tyminskyi
A strategic designer, and researcher. In 2016-2017 he worked for two projects of GIZ in Ukraine on the position of a Chief Urban Researcher and an External Consultant on Urban Development. Starting from 2015 he is a Program Director and a Co-curator of Education at CANactions School for Urban Studies.
Andrius Nemickas
An urban development specialist from the US and CANactions School Advisory Board member with a dual-degree MBA & MCRP from The University of North Carolina at Chapel hill (Class of 1998). He has lived and worked in Ukraine since 1999.
Viktor Zotov
A founder and chief architect of Architectural Bureau "Zotov &Co", Kyiv. Since 2008, he has been the founder and curator of International Architectural Festival CANactions, Kyiv. From 2015, he has also been the founder of CANactions School for Urban Studies.
Студенти
Sergii Andrushchak
A leading expert in projects development of Chernivtsi City Council with Masters in Management and Administration from Chernivtsi Trade and Economy Institute (Class of 2013).
Pavlo Bohaychyk
A chief specialist of Accounting & Cultural Heritage Administration of Historic Environment at Lviv City Council with Teacher of History degree from Ivan Franko National University of Lviv (Class of 2008).
Iryna Demianiuk
An architect from Rivne, with Masters in Architecture from Lviv Polytechnic National University (Class of 2016).
Pavlo Kaspruk
A public activist from Chernivtsi with Masters in Management and Administration from Chernivtsi Trade and Economy Institute (Class of 2013).
Mariia Kostenko
An architect from Dnipro with Masters in Industrial and Civil Construction from Pridneprovsk State Academy of Civil Engineering and Architecture (Class of 2014).
Nataliіa Patraboі
A Specialist of Planning Construction of Architecture Department at Chernivtsi City Council with Masters in Architecture from Lviv National Agrarian University (Class of 2009).
Olga Antoniuk
An architect from Vinnytsia, with a degree from Vinnytsia National Technical University (Class of 2013).
Mariia Gryshchenko
A sociologist from Kyiv, with Masters in Sociology from Taras Shevchenko National University of Kyiv (Class of 2012).
Maksym Kramar
An architect from Vinnytsia, with Masters in Municipal Construction and Servicing from Vinnytsia National Technical University (Class of 2009).
Maksym Kravchuk
An architect from Vinnytsia, with Masters in Architecture of Buildings and Structures from Lviv Polytechnic National University (Class of 2014).
Tetiana Voloshyna
A lanscape architect from Vinnytsia, with Masters in Municipal Construction and Servicing from Vinnytsia National Technical University (Class of 2010).
Evgeniya Dulko
A project manager at Mykolaiv Development Agency with Masters in Political Science from Black sea State University (Class of 2012).
Mykola Kostrytsya
A head of Zhytomyr City Council Economic Development Depart- ment, a city mayor envoy with PhD in Economics from Zhytomyr National University of Agriculture and Ecology (2009).
Kostiantyn Kuchabskyi
An architect from Kyiv and co-founder of "Ostriv" platform, with Masters in Architecture from Kyiv National University of Civil Engineering and Architecture (Class of 2014).
Maksym Vikarchuk
A head's assistant of Urban Planning & Land Relations Department of Zhytomyr City Council, with Masters from Kyiv National University of Civil Engineering and Architecture (Class of 2013).
Tetiana Ziatikova
A head of Infrastructure Projects & Energy Efficiency Division of Zhytomyr City Council, with Masters in International Economic Affairs from Kyiv International University (Class of 2012).
Oleksandr Androsov
A head of Transportation and Communication Department of Poltava City Council with Masters in Mechanical Engineering from Kharkiv State Academy of Railway Transport (Class of 2001).
Leonid Donos
A head of Department of Institute of Urban Development of Poltava City Council with Masters in Municipal Management from Academy of Personnel Management (Class of 2008).
Alevtyna Drazhenko
A project manager from Kyiv with Masters in Journalism from Lviv Ivan Franko National University (Class of 2012).
Dmytro Kozyrenko
An urban planning expert in "Integrated Urban Development in Ukraine" project, a head of NGO "CityLab" with Masters in Architecture from Poltava National Technical University (Class of 2013).
Iryna Matsenko
A head of Section of Monitoring & Territory Planning of Poltava City Council with Masters in Design of Architectural Space from Poltava National Yuriy Kondratyuk Technical University (Class of 2009).
Maria Pavlyshak
An architect from Ivano-Frankivsk with Masters in architecture from Lviv Polytechnic National University (Class of 2012).