CANactions

Activating Urban Periphery
in Eastern Europe

Спікери/ки:
Ромеа Мурін (PL), Наталія Мисак (UA), Тінатін Гургенідзе (GE), Костянтин Мезенцев (UA)

У 2019–2020 рр. CANactions School проведе серію освітніх заходів, присвячених контексту «мікрорайонів»—монофункціональних масових житлових комплексів соціалістичного періоду.

Мікрорайони сьогодні характеризується поляризаційними процесами розвитку: з одного боку, стрімким скороченням, руйнуванням та знищенням інфраструктур, з іншого—контрастом житлових будинків та відкритих просторів зі швидким, руйнівним й елітарним переущільненням (житлове будівництво, торгові центри). Обидві тенденції фактично погіршують якість життя жителів мікрорайонів. Вони ставлять під загрозу згуртованість населення і заважають сталому розвитку міст. Тим не менш, політики та муніципалітети у багатьох країнах Східної Європи приділяють мало уваги цим процесам.

Щоб залучити аудиторію до розуміння й активізації діалогу про відродження соціалістичного міського планування, ми запрошуємо архітекторів, планувальників, істориків, антропологів, дослідників і широке коло практикуючих фахівців проаналізувати й обговорювати минуле, теперішнє та майбутнє масових житлових комплексів у Східній Європі.

Спікери/ки:
Ромеа Мурін—архітекторка, програмна директорка CANactions School.

Наталія Мисак—архітекторка-дослідниця Центру міської історії Центрально-Східної Європи, м. Львів.

Тінатін Гургенідзе, співзасновниця Tbilisi Architecture Biennial, координаторка ACT I UP у Берліні.

Костянтин Мезенцев—завідувач кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова Київського відділу Українського географічного товариства.

Організатори:


CANactions School—освітня платформа з офісами у Києві та Амстердамі, місія якої полягає у сприянні створенню просторів та спільнот, де люди будуть жити та працювати із задоволенням. Починаючи з 2015 року CANactions School розробляє міждисциплінарні освітні програми у сфері інтегрованого міського розвитку та стратегічного просторового планування в контексті локальних та глобальних викликів сучасного міста.

В рамках програми 2019/20 CANactions School вирушає до чотирьох міст у західній, північній та центральній Європі, щоб дослідити їхні інноваційні підходи для створення більш придатних для життя житлових районів. Ґрунтуючись на отриманих даних, ми розробимо нові стратегії для локальних і глобальних викликів з урахуванням просторових, економічних, соціальних і політичних чинників.

ACT I UP— міжнародний проект з активізації міської периферії у Східній Європі за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. У 2019-20 ACT | UP пропонує підготовку для молодих урбаністів з України, Білорусі, Грузії та Росії з ревіталізації периферійних масових житлових комплексів.
ДАТА

19 вересня, 2019
ЧАС

19:00
МОВА

Англійська, Українська
АДРЕСА

Володимирська 43, Київ
ВХІД
вільний, за реєстрацією