CANactions

CANactions School TALK: Дискусія Мікрорайони

ЧАС ТА ДАТА
18:00 (CET) /19:00 (EEST)16 Квітня 2020
ВХІД
вільний
МОВА
англійська
Модераторка:
Ромеа Мурін (Romea Muryń)— програмна директорка CANactions School.

Спікери/ки:
Карола Сільвія Нойгебауер (Carola Silvia Neugebauer)—доцент кафедри інженерії університету RWTH в Аахені, Німеччина
Констянтин Мезенцев—професор, завідувач кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Олександр Йоксимович (Aleksandar Joksimović), архітектор в OMA/AMO у Роттердамі.


Поняття самостійких районів асоціюється з економічним періодом раннього радянського модернізму—епохою Хрущова та «Мікрорайонів». Різка політична трансформація, процес глобалізації та масштабна приватизація призвели до значних трансформацій у них після розпаду соціалістичної системи. Мікрорайони часто пов'язуються я з нелюдиноцентричною архітектурою, непривітним публічним простором і нескінченним повторенням, що пояснюється суворими вимогами до проєктування та економічними обмеженнями в жорсткій централізованій системі. Cьогодні мікрорайони переживають велику кількість проблем як в просторовому, так і в соціальному вимірах, а їх відродження стало критичною проблемою для постсоціалістичних міст.

Яким є глобальне майбутнє «Мікрорайонів» як великої типології житлового будівництва? Який їх потенціал? Чи є у нас необхідність і можливість адаптувати їх до нових соціокультурних систем? Яка актуальність мікрорайонів у сучасному міському житті?