CANactions

Cтипендії для українських студентів для навчання на магістерській програми в Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс, Литва) за спеціалізацією «Критичні міські дослідження»

Європейський гуманітарний університет оголошує набір на спеціалізацію "Критичні міські дослідження" в рамках півторарічної магістерської програми "Культурні дослідження"; ступінь, що присвоюється – магістр соціології)

Спеціалізація побудована на фундаменті роботи Лабораторії критичного урбанізму, заснованої в ЄГУ в 2007 році, що стала одним з регіональних центрів створення знання про місто з суспільствознавчої та гуманітарної перспектив.

Мови навчання – англійська та російська.

Більше інформації про спеціалізацію – https://ru.ehu.lt/ucheba/

Лабораторія критичного урбанізму – http://criticalurbanism.org/ і http://www.facebook.com/criticalurbanism


Літня школа у Вісагінасі, 2017 р.

Спеціалізація складається з трьох тематичних напрямків, що реалізуються спеціально підібраним викладацьким складом.

Місто і медіа – історичні форми медиатизації міського середовища; технології і методи репрезентації простору; тенденції віртуалізації і дигіталізації міських інфраструктур.

Централізація і децентралізація влади як питання соціології міста ­– соціально-просторові наслідки стратегії децентралізації влади в Україні; трансфер стратегій міського розвитку (Північ-Південь, Захід-Схід); Європеїзація інститутів міського планування (Литва, Білорусь, Україна).

Локалізовані культурні індустрії – режими і інструменти валоризації міського середовища; вивчення спільнот і інструменти м'якого планування; соціологія культурного сектора; просторові інтервенції і подієвий капіталізм.

Навчання на спеціалізації проходить в змішаному форматі – передбачає 7 тижневих сесій у Вільнюсі, а решту часу роботу онлайн, дослідницьку роботу та стажування в партнерських інституціях. З 2018 року стажування організовуються в партнерстві з CANactions School for Urban Studies в Києві.

Громадяни України, Білорусі, Грузії, Казахстану, Азербайджану, Вірменії та ін. можуть претендувати на фінансову підтримку – покриття оплати за навчання на програмі і щомісячну стипендію в розмірі 380 євро.

Алгоритм подачі заявки на фінансову підтримку:

до 29 квітня – подача короткої заявки в ЄГУ, на адресу julia.anisimova@ehu.lt. У заявці необхідно вказати: 1) ім'я, прізвище, дату народження; 2) назву обраної абітурієнтом програми і спеціалізації; 3) короткий опис орієнтовного магістерського проекту (400 слів).

до 2 травня – подача заявки на фінансову підтримку до Міністерства Освіти і Науки Литовської Республіки, через електронну форму: http://old.stipendijos.lt/en//scholarships/scholarships-1/full-time-master-degree-studies

У заявці необхідно вказати: 1) контактну інформацію (в електронній формі заявки), 2) прикріпити копію диплома або атестату з оцінкою по російській мові, 3) мотиваційний лист (в електронній формі заявки), 4) рекомендаційний лист в електронному форматі (в електронній формі заявки), 5) лист про попереднє зарахування на спеціалізацію (надає абітурієнтові ЄГУ на підставі короткої заявки, надісланої до 28 квітня).

10 липня - надання копії отриманих раніше дипломів в Міністерство Освіти і Науки Литовської Республіки: http://old.stipendijos.lt/en//scholarships/scholarships-1/full-time-master-degree-studies

Алгоритм подальших дій для зарахування на магістерську програму в ЄГУ:

1 липня – подача повного пакету документів в ЄГУ, включаючи повну версію дослідницького проекту (2000 слів). Поетапний опис приймальної кампанії ЄГУ: https://ru.ehu.lt/postuplenie/magistratura/

1 жовтня – початок занять на магістратурі.

Інформації про інші можливості фінансової підтримки для студентів ЄГУ: http://ru.ehu.lt/postuplenie/finansovaya-podderzhka/

За темою