CANactions

Презентація книги «Акупунктура
міста»

Презентує: Катерина Скальська
дата: 1 грудня
час: 19:00
місце: школа CANactions, вул. Лаврська 16 (боковий вхід, третій поверх)
вхід: за реєстрацією
Не так давно Видавництво Старого Лева вперше випустило книгу «Акупунктура міста» українською мовою. У ній автор Жайме Лернер, архітектор із Бразилії та мер-інноватор міста Куритиба пояснює, як за допомогою простих точкових кроків можна досягти великих змін у місті.

Видання є досить популярним у світі, але нашому читачеві стало доступним лише цьогоріч восени. З цієї нагоди ми запросили Катерину Скальську, перекладачку книги «Акупунктура Міста», розповісти детальніше про неї та самого Жайме Лернера, який перетворив промислову Куритибу на місто з високою якістю життя, та входить до топ-10 світових мерів, що кардинально змінили свої міста.

Яку стратегію розвитку міста обрати? Це було основне питання, що постало перед Жайме Лернером, коли той опинився на посаді мера міста Курітіба (Бразилія). Початково потенціал Курітіби стати розвиненим містом був нульовим: недобудовані бараки поряд з елітними висотками, мінімальний бюджет міста, жахлива екологія, поголовна бідність населення, високий рівень злочинності. Проте Лернер взявся не тільки за модернізацію міського простору, а й за турботу про комфорт і самовідчуття громадян, почавши зміни з ... центральної вулиці міста. Жайме ретельно дослідив переваги та недоліки міст, де йому довелось побувати та виробив новий метод – acupunctura urbana – використання дрібномасштабних заходів, що призводять до великих позитивних змін у містах. Відтак, Лернер став батьком урбаністичної теорії, яка поєднує в собі дизайн міського середовища з традиційною китайською медичною практикою голковколювання.

У 2016 році на замовлення «Видавництва Старого Лева» Катерина Скальська переклала українською працю Жайме Лернера «Акупунктура міста». У ній автор в простій формі пояснює урбаністичну свою теорію «голковколювання» на прикладі багатьох країн. Лернер дотепно, зворушливо і поетично розповідає, як незначні заходи здатні призвести до величезних позитивних змін і перетворити промислове місто чи занедбаний мегаполіс на затишний дім, здатний дарувати насолоду, комфорт і відпочинок. Більше про «бліц-урбанізм» Жейме Лернера Катерина Скальська розповість під час лекції-презентації книги 1 грудня, о 19:00 у CANactions.
РЕЄСТРАЦІЯ НА ПОДІЮ
Кінопоказ "Modern Ruin: A World's Fair Pavilion"
E-mail
(суто для організаційних моментів)
Ваше імя та прізвище
Ваша спеціальність
Ваш вік
Як Ви дізнались про подію?
Це Ваша перша участь у подіях Публічної Програми CANactions?
Чи бажаєте ви отримувати розсилку від CANactions про майбутні заходи і події?
Реєстрація є обов'язковою для участі у заході
Інші події: