CANactions

Лекція «Подорож архітектурою
по Європі»

Спікер: Рудольф Греф (RO)
Чернівецька міська рада / GIZ
Дата: 14.03
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Національний художній музей України, Вул. Грушевського, 6
Вхід: за реєстрацією
Мова: Англійська
Архітектура відрізняється за призначенням та масштабом більше ніж за формою і функцією. Таким чином, архітектура різних часів, епох та культур не лише репрезентує свою історію, але й розповідає про конкретні мікрокультурні особливості та динаміку життя загалом. Архітектура вражає, перш за все, проте, якщо правильно «прочитати» її, можна в якийсь момент почати співпереживати та ставитися до неї з розумінням, а не просто бути враженим або захопленим.

А як щодо тих груп, які кочували протягом століть, або тих, які були змушені використовувати свободу пересування, подаровану останнім завдяки поширенню глобалізації? Перших все частіше намагалися пристосувати до осілого способу життя, зберігаючи при цьому певну мобільність. Ромська архітектура в Південно-Східній Європі дає підказки і відповіді на це досить слизьке та проблемне питання. Циганські будинки дивують нас своїм візуальним багатством і кидають справжній виклик нашому розумінню естетики, а також ролі архітектури та архітекторів.

«Циганський палац» дає нам унікальне уявлення про те, як культурні артефакти приймаються і змінюються крізь різні культурні ідентичності. Яким чином і чому ромські групи в Румунії почали будувати будинки, роблячи їх надзвичайно символічними — це питання, на яке я намагаюся відповісти, оскільки архітектура, як було доведено, функціонує як високоадаптивний інструмент представлення і спілкування як всередині, так і за межами громад. Охоплюючи їх таким чином.

Рудольф Греф — aрхітектор зі ступенем Технічного університету міста Грац (TU Graz), останні 10 років працював над проблемами землекористування та розвитку міст Румунії та заснував архітектурну практику Vitamin Architects. Працює як містопланувальник у Чернівцях в рамках проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні». Також є ментором освітньої програми CANactions School «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад».
Інші події: