CANactions

Безпечний трафік Русанівки

Дата: 18.07.2018
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Галерея ДУКАТ, вл. Рейтарська, 8Б
Вхід: за реєстрацією
Мова: українська
В рамках Публічної Програми CANactions пройде презентація проекту «Безпечний трафік Русанівки» — спільна робота над реорганізацією мікрорайону яку проводить місто та міжнародний фонд Bloomberg Philanthropies. У 2017 році місто Київ приєдналося до світового руху «Партнерство за здорові міста/ Partnership For Healthy Cities». Програма об'єднує міста зі всього світу для того, щоб запровадити перевірені шляхи скорочення смертності через неінфекційні захворювання і травматизм.

Щороку неінфекційні захворювання (НІЗ) вбивають 44 млн людей у світі (це майже 80% від загальної кількості смертей). До НІЗ відносять серцево-судинні захворювання, рак, діабет, хронічні захворювання, респіраторні захворювання, а також травми, спричинені дорожньо-транспортними пригодами. Зосередивши увагу на організації схем дорожнього руху та публічного простору, привабливої для пішоходів та велосипедистів, столиця України спільно зі спеціалістами фонду Bloomberg Philanthropies, Vital Strategies та World Resources Institute планує протягом 2018 року впровадити низку заходів з підвищення обізнаності громади та кваліфікації спеціалістів, що працюють в сфері планування публічного простору та схем дорожнього руху.

Що це означає для міста? Люди, які займаються містобудуванням можуть спробувати для себе інші формати роботи, в яких поєднується взаємодія та креатив. Зможуть вийти на вулиці, і взаємодіяти з ними, відчувати проблеми. І навіть пересісти на велосипед зі звичної машини з тонованими вікнами. Проектувальники зможуть пройти весь шлях разом з профільними спеціалістами, людьми, для яких вони проектують вулицю, і порадами команди іноземних експертів, які мають проекти в інших містах світу, і що важливо, в містах, які починають переосмислювати себе і стоять разом з Києвом на стартовій лінії створення зручних умов для життя людей.

Наші експерти з Інституту світових ресурсів (WRI) – з Туреччини. Вони досить чітко і аргументовано можуть пояснити посадовцям, чому при прийнятті рішень і про реконструкції вулиць потрібно відчувати контекст, збирати і аналізувати данні, чому пішоходи та велосипедисти мають бути у пріоритеті, а паркування на газонах-ні. І чому в містах, де цього дотримуються люди живуть довше та мають кращу якість життя. А заразом, пояснити, чому в Стамбулі надзвичайно маленька смертність на дорогах, чи розповісти історію, як вони зробили появу BRT-лінії - реальністю. Вони розуміють що саме відбувається в тут, адже свій шлях перемог і поразок вони долають саме зараз, трошки випереджаючи нас.

Джелал Толга Імамоглу – транспортний інженер, менеджером проектів зі сталого розвиту транспорту та безпеки дорожнього руху, працює в країнах Африки та близького сходу, проводить тренінги для муніципалітетів, координатор Комісії з безпеки дорожнього руху при Міністерстві розвитку Туреччини.

Мерве Акі, кандидатка наук з урбанізму, координує проекти з міської мобільності, зокрема проект стійкого розвитку транспорту «Izmir UrbanLab», проект перетворення на пішохідну зону з оцінкою доступності історичного півострова Стамбулу, проект з безпеки та Стамбульської системи швидкісних автобусів Istanbul Metrobüs.

Гюльджан Орак Оруч – спеціалістка з міського планування яка працює над проектами з розвитку не моторизованого міського транспорту, міської мобільності, доступності. Вона відповідає за аналіз інформації, візуалізацію та оцифровування результатів та підтримку технічних досліджень. Працювала над створенням комплексної велоінфраструктури в м. Ізмір.

Черіті Ханг – заступник директора програми «Партнерство заради здорових міст» організації Vital Strategies – мережі яка включає 54 міст світу, переважно серед країн, які розвиваються. Програма реалізується за підтримки фонду Bloomberg Philanthropies – Благодійного фонду колишнього мера Нью-Йорку, і Всесвітнього посла з питань скорочення неінфекційних захворювань Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Чому це ціно для Києва? Це відбувається вперше. Команда проекту вже отримала позитивний досвід партисипативної роботи з місцевими мешканцями, надзвичайно зраділа потенціалу людей, яких, зазвичай, критикують, зібрала данні, які необхідно враховувати при реконструкції району.

Проблема взаєморозуміння, довіри, і відсутності діалогу між усіма зацікавленими сторонами досить гостро заважає якісному розвитку міста. Проте є інший шлях. На траплятимуться помилки, він не простий, але дуже необхідний. Досвід Русанівки може бути імплементований на всі міські проекти реконструкції та ремонтів вулиць, для того, щоб робити їх зручним простором для життя.

Проект здійснюється за підтримки Київської міської державної адміністрації, Департаменту транспортної інфраструктури, Центру організації дорожнього руху, Фонду Bloomberg Philanthropies та Інституту світових ресурсів (WRI)
Інші події: