CANactions

Лекція «Публічні простори як пам'ятники нерівності»

Спікер: Ромеа Мурін (PL)
Дата: 20.12
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Національний художній музей України, Вул. Грушевського, 6
Вхід: за реєстрацією
Мова: Англійська
Пам'ятники нерівності відображають зміну парадигми російських публічних просторів від політичної революції до маніфестації споживацтва, досліджуючи стратегічний розвиток містобудування — від Москви до Владивостока.

Після розпаду СРСР виникла ідеологічна порожнеча, пов'язана із відмовою від соціалістичних цінностей — «праця, справедливість, рівність» були замінені на «прибуток, власність, демократію». Одночасно з'являється необхідність побудови матеріального світу майже з нуля, оскільки в радянські роки відбулось тотальне зневірення в ньому. Водночас в суспільстві розпочалося вихвалення зручного капіталістичного світу.

Драматичні зміни в економічному та політичному житті відбились у всіх сферах соціального та культурного життя, а також в архітектурних та дизайнерських практиках. Серед населення міські залишки соціалізму розглядаються як старомодні та застійні, а зміни в політичній системі переросли у соціальне та культурне життя, яке впливає на методику та практику проектування. Оскільки класовий поділ продовжує зростати, в нинішньому політичному та економічному контексті публічні простори, які раніше були формою забезпечення рівності серед громадян, сьогодні стали символом нерівності неолібералізму.

Ромеа Мурін — архітектор та міський планувальник з Польщі. Після отримання ступеня магістра Західнопомеранського університету технологій у м. Щецин, Польща, та ступеня бакалавра Школи дизайну та технологій у Копенгагені, Данія, вона 8 років працювала архітектором у провідних бюро Копенгагена, Нью-Йорка та Роттердама.

Ромеа успішно закінчила програму післядипломної освіти «Гібридний урбанізм» в Інституті медіа, архітектури та дизайну «Стрєлка» та працювала провідним архітектором у КБ Strelka у Москві. Зараз є запрошеним професором в рамках INDA International Program in Design and Architecture, Університету Чулалонгкорна у Бангкоку, Таїланд.

Ромеа також є ментором освітньої програми Школи CANactions «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад».

*Організовано за підтримкиПольського Інститута у Києві / Instytut Polski w Kijowie
Інші події: