CANactions

Лекція «Повість про зростання житла:
Від приміської утопії до етнічно різноманітної громади»

Спікер: Fani Kostourou (UK)
Welsh School of Architecture, Theatrum Mundi
Дата: 21.02
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Національний художній музей України, Вул. Грушевського, 6
Вхід: за реєстрацією
Мова: Англійська
Житло та власність нерухомим майном, а саме житлом, завжди розглядалися як засоби соціального контролю. Протягом дев'ятнадцятого століття міста Європи проектувалися та будувалися не тільки для надання кращих умов життя працівникам, а й для зменшення напруженості між владою в особі політиків, промисловцями та людьми. Нерухома власність також була частиною «реформи житла», спрямованої на забезпечення соціального балансу і моралізації робочого класу. Наступного століття модернізм запропонував інший спосіб формування суспільства через масове житлове будівництво. Через очевидний провал, соціальне масове житло здобуло погану славу. Сьогодні глобальна економічна криза, хвилі імміграції та переміщення біженців надзвичайно актуалізують питання житла. У той час, як у світі спостерігається дефіцит житла, масштабні проекти нехтуються. Крім того, заборгованість за нерухомість та новий принцип, що вже став популярним та полягає у спільному використанні житла, формує нові звички, які сигналізують про подальшу реструктуризацію суспільства через житлове будівництво, цього разу, далекі від ідеалів володіння житлом.

Фані Костуру — архітектор, урбаніст та викладач. Вона вивчала архітектуру в Національному технічному університеті в Афінах, MAS в сфері міського дизайну закінчила в ETH Zürich та в MRes в сфері просторового дизайну: Architecture & Cities в UCL London.

Протягом останніх років Фані викладала у Уельській школі архітектури, школі архітектури та просторового розвитку Бартлетт. Вона також була запрошеним критиком у The Bartlett, AA, ETHZ, Kingston University та University of Westminster, організовувала міжнародні семінари, виставки, читала лекції в Європі, Азії та Америці. У 2017 році вона була прикріплена до кафедри архітектури та обчислень МІТ у якості запрошеного дослідника та брала участь у подіях Future Architecture Platform – організації, що фінансуються ЄС, у Словенії, Сербії, Косово та Україні. У цьому ж році вона отримала стипендію Академії вищої освіти у Великобританії. Її публікації, в тому числі проектних робіт, можна побачити в таких виданнях, як Minha Casa, Nossa Cidade (Ruby Press, 2014) та групових виставках в Museum of Modern Art in New York (2014-15), Museu de Arte do Rio (2014), X São Paulo Бієналє (2013), 15th Venice (2016) та XX Chilean (2017) Бієнале архітектури.

Зараз Фані завершує дисертацію в школі архітектури Бартлетт, що фінансується EPSRC, працює в Уельській школі архітектури на 3-му курсі бакалавріату і працює дослідником в організації Theatrum Mundi.

Вхід вільний за реєстрацією.

Лекцію організовано за підтримки Британської Ради в Україні.
Інші події: