CANactions

Лекція «Важливість тимчасових просторових втручань у процесі ревіталізації»

Спікер: Jakub Ignacy Gołębiewski (PL)
Дата: 25.04
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Національний художній музей України, Вул. Грушевського, 6
Вхід: за реєстрацією
Мова: Англійська
Підвищення соціальної активності жителів міста проявляється у зростаючому інтересі до загальних просторів. Все частіше перевищується межа між пасивним коментуванням реальності та активним бажанням змінитися. Художники, громадські активісти та підприємці ініціюють процес активізації простору знизу вгору. В результаті цих дій деградовані частини міст отримують нове життя. Незважаючи на тимчасовий характер їхніх втручань, вони можуть бути прелюдією до постійної трансформації. Тимчасові просторові втручання роблять позитивний внесок у хід і динаміку процесів активізації, стимулюючи соціально-культурологічну діяльність у деградованих або покинутих урбанізованих умовах.

Під час дослідження автора на прикладах тимчасових просторових втручань в процесах активізації було визначено три стратегії, які можуть бути застосовані в різних міських районах. Перший з них показує можливості пожвавлення широких міських територій шляхом концентрації тимчасових просторових втручань в них. Друга стратегія має на увазі питання трудомісткого характеру процесів активізації та інвестиційного виконання, вказує на приклади тимчасових об'єктів, які є попереднім переглядом цільової функції в міському просторі. Третя стратегія спрямована на приборкання деградованих просторів шляхом введення тимчасової функції створення культури. Під час лекції вищезгадані стратегії будуть представлені на прикладі їх використання в процесі активізації постіндустріального району Мієндзодра в Щеціні.

Jakub Ignacy Gołębiewski — доцент кафедри історії та теорії архітектури факультету будівництва та архітектури. У своїй науковій діяльності займається активізацією постіндустріальних просторів і набережних; мистецтво в громадському просторі і тимчасова архітектура. Автор багатьох наукових статей у польських та зарубіжних публікаціях, а також доповідач на наукових конференціях. Як викладач, він брав участь у багатьох архітектурних та міських майстернях. З 2010 року співпрацює з архітектурною студією «zomorfis». У рамках цієї співпраці він брав участь у розробці численних проектів, у тому числі односімейних та багатоквартирних житлових будинків, громадських приміщень та адаптації історичних будівель до нових функцій.

*Організовано за підтримки Польського Інститута у Києві.
Інші події: