CANactions

Лекція «ЖИТЛО. Пам'ять та унікальність»

Лектор: Жан-Кристоф Массон (FR)
Дата: 25.10
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Галерея ДУКАТ, вл. Рейтарська, 8Б
Вхід: за реєстрацією
Мова: Англійська
80% міста складає житло, воно настільки ж необхідне, як і вода для людини. Тому ми маємо докласти зусиль, щоб зробити ці 80% особливими. Життя міста полягає у його мешканцях, кожне місто прагне знайти нові шляхи вирішення проблем своїх мешканців та задовольнити їх потреби. В цьому процесі створення на нас лежить відповідальність досягнути високої якості. Виходячи з якісних просторів формуються місцеві громади.

Щоб отримати справжні стійкі громади, яких об'єднує відчуття приналежності до певного місця ми маємо пам'ятати про дві речі: унікальність та пам'ять. Створення житлових будинків це культурний процес, щільно пов'язаний з минулим. Це особливо помітно в старих містах, що мають властивий тільки їм наратив. Вони складають мозаїку з різних епох, створюючи природний, складний та непередбачуваний простір, що нагадує живий організм. Ця багатогранність та особливість колективної пам'яті не має нас лякати, бо житло має бути продуктом культури певного періоду. Ми маємо прийняти минуле, а не гнатися за зменшенням його нагадувань та мінімалістичними відповідями на нього, бо в такий спосіб ми створюємо типові та передбачувані міста. Треба шукати та досліджувати нові території, грати з особливостями місць та визнавати складність та мінливість просторів.

Під час своєї лекції Жан-Кристоф Массон, співзасновник Hamonic+Masson & Associés, розгляне приклади французьких житлових проектів виконаних студією. Аналізуючи кейси, можна побачити зовсім інший підхід до аналізу спільного та громад.

Жан-Кристоф Массон (Jean-Christophe Masson) один із засновників "French Touch Сollective", що просувають та показують винахідливу французьку архітектуру через публікації чисельних видань та оглядів. Він частий гість на міжнародних конференціях та лекціях, має чисельні публікації в архітектурних виданнях.
Інші події: