CANactions

Лекція «Модерністські периферії: поміж масовими уявленнями та індивідуальними досвідами»

Спікер: Наталя Мисак, Центр міської історії (UA)
Дата: 7.02
Час: 19:00
Місто: Київ
Місце проведення: Національний художній музей України, Вул. Грушевського, 6
Вхід: за реєстрацією
Мова: Українська
Масове житлове будівництво стало відповіддю на гостре житлове питання, яке виникло у Європі після Другої світової війни і було пов'язане з індустріальною реструктуризацією. У структурі багатьох міст — і переважно на їхніх периферіях — виникали масштабні житлові утворення, які і до сьогодні залишаються важливою складовою житлових фондів. Проте, кількісне вирішення житлової проблеми кінця ХХ століття перетворилась на «якісне» питання у ХХІ столітті, зважаючи на нові соціальні виклики і зміну способів життя і співжиття у місті. Сценарії трансформацій модерністських житлових утворень, збудованих за подібними принципами, часто мають кардинально різні напрямки розвитку і максимально залежать від контекстів.

Відтак, буде запропоновано розглянути процеси перетворень у районах масової житлової забудови України у ширшому європейському контексті, а також — прослідкувати напругу поміж масовими уявленнями та індивідуальними досвідами проживання у таких районах. Як окремий кейс буде розглянуто житловий район Сихів у Львові та кілька проектів громадських просторів у ньому, які ілюструють напруження поміж наративами, а також — конфлікти і співпрацю між зацікавленими сторонами, що їх супроводжують.

Наталя Мисак — архітекторка і дослідниця. З 2017 року працює у Центрі міської історії Центрально Східної Європи у Львові, де її фокусом є архітектура і міські середовища XX століття. Вона закінчила аспірантуру за напрямком Історія і теорія архітектури у Львівській Політехніці (2017), була гостьовою дослідницею в університеті Мальмо (2015–2016), стажувалась у Віденському технічному університеті (2013). Бере участь в проектуванні громадських просторів у складі ініціативи Група 109. Серед її інтересів також візуальне мистецтво та фотографія, поєднані з міськими дослідженнями.
Інші події: