CANactions


Ініціювати розмови для забезпечення кращого життя


Інтерв'ю з Поліною Бахлаковою

Ініціювати розмови для забезпечення кращого життя
Інтерв'ю з Поліною Бахлаковою
SPACE10 — дослідницька і дизайнерська лабораторія, заснована корпорацією IKEA, метою якої є створення кращого і стійкішого способу життя. Поліна Бахлакова - редактор та копірайтер у SPACE10, де створює текстовий контент та транслює візію організації міжнародній аудиторії. Напередодні Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions 2019 Поліна розказала про діяльність та останні проекти SPACE10, а також роль комунікації у роботі міжнародного офісу.
CANactions: З чого складається ваша робота?

Поліна Бахлакова: Моя работа прискіплива, швидка, суттєва та заснована на цінностях. Як редактор SPACE10, я маю стежити за тим, щоб усе, що ми робимо, було донесено до нашої аудиторії таким чином, щоб наша місія була зрозумілою та доступною. Також моя роль полягає у вирішенні, про що саме ми пишемо, і які цінності та теми слід охопити. Я маю забезпечити, щоб був встановлений культурно-різноманітний та соціально і політично зацікавлений діалог з нашою глобальною аудиторією. Це також стосується мене як редактора наших доповідей; тут я відповідаю за вибір предметів для глибокого вивчення, що стосуються того, що ми робимо в SPACE10, а також того, як зміниться життя багатьох людей у найближчому майбутньому.

У чому полягає ваш підхід до проектів, над якими ви працюєте?

Я виділяю основне ядро в кожному проекті і перевіряю, щоб воно головним меседжем проходило крізь усі елементи комунікації. Я також дивлюсь на свою роботу надкритичним поглядом і завжди питаю, чи правильно те, що ми заявляємо та переслідуємо, і чи дійсно воно знаходить відгук у багатьох людей на різних континентах. Нарешті, я занурююсь у виробничий режим написання і редагування до тих пір, поки не буду задоволена кінцевим результатом.
Ігровий дослідницький проект «Простори на колесах: дослідження майбутнього без водіїв».
Якими проектами ви пишаєтесь найбільше?

Серією статей «За межами кордонів» на SPACE10. Незважаючи на те, що ми випустили лише два матеріали, вони дуже цінні для мене через те, що вони розширюють простір нашої діяльності на Сході та дають тверезу оцінку того, як наша проблематика торкається різних за походженням людей. Крім того, я дуже задоволена нашою кулінарною книгою "Future Food Today", яка буде видана незабаром. Я присвятила 4 місяці її написанню та редагуванню у якості другого редактора та автора і зараз відчуваю, що зробила все можливе, щоб перетворити цю книгу на те, чим всі ми у SPACE10 можемо пишатися.

Що є найскладнішим у діяльності SPACE10?

Необхідність виробляти щось, що добре виглядає і надає бізнес-цінності IKEA, одночасно прагнучи сказати правду. Ми у SPACE10 зазвичай позитивні і оптимістичні, але іноді реальність — це не букет квітів — і повідомляти про неї у такий спосіб, щоб не відволікати уваги від нашого бренду, складно. Важко досягати такого балансу.
Приготування "dogless hot dog" з майбутньої кухонної книги SPACE10, спрямованої на формування майбутнього харчової екосистеми. Кулінарна книга буде видана навесні 2019 року. Фото Kasper Kristoffersen.
Що означає спільнота для вас особисто і в контексті вашої професійної діяльності?

Особисто для мене громада — це обрана вами сім'я друзів і однодумців. Це люди, на яких ви можете покластися, разом досягти успіху і надихнутися - комбінація, яка зустрічається все рідше, чим старше ви стаете. У контексті професійної діяльності громада — це те, що ми прагнемо побудувати для того, щоб ми могли обговорювати, висловлювати і, найголовніше, поширювати свої думки.

Які цінності ви прагнете забезпечити?

Чесність, антиколоніализм, фемінізм і захист прав меншин. Важливо демонтувати гетеропатріархальні західні підходи на користь пропаганди цінностей та ідеалів глобальної більшості.

Що вас надихає і як це знаходить відображення у вашій роботі у SPACE10?

Мене надихають масові рухи, які допомагають меншинам. Я також захоплена сплеском феміністських цінностей, які ми спостерігаємо в останні кілька років,бо вони прагнуть допомогти чоловікам і жінкам різного роду діяльності жити кращим життям. Таким чином, я маю антикорпоративну тенденцію, яка проходить через все, що я створюю, — це водночас гарантує, що комунікація SPACE10 є чесною, справжньою і не є нісенітницею. Моя місія у SPACE10 — ініціювати дискусії, які могли б сприяти забезпеченню кращих умов життя, тому запорукою цього є здорове розуміння бар'єрів, які утримують людей.

Текст: Олена Возняк