CANactions


Ми думаємо, перш ніж малювати

Інтерв'ю з Віго Харемстом

Harpa Concert Hall and Conference Center, Reykjavík, Iceland, 2013. Photo by Nic Lehoux
Ми думаємо, перш ніж малювати
Інтерв'ю з Віго Харемстом
Віго Харемст — архітектор, партнер та дизайн-директор офісу Henning Larsen в Копенгагені із великим досвідом проектування та управління міжнародними проектами в Європі, Азії та на Близькому Сході. Він є спікером Фестивалю CANactions 2019. Напередодні візиту до Києва Віго Харемст розказав про основні цінності та підхід до роботи Henning Larsen, найвизначніші
проекти офісу, а також роль спільноти у своїй практиці.
CANactions: Якими словами ви би описали свою роботу?

Віго Харемст: Наша робота спрямована пошук балансу між знаннями і поезією, просуваючи такі скандинавські цінності, як доступність і рівні можливості.

У чому полягає основний підхід офісу Henning Larsen?

Всі наші проекти засновані на допитливому ставленні до світу. Це культура Henning Larsen. Спершу ми думаємо. Вступаючи в діалоги з клієнтами, співробітниками та користувачами, досліджуючи контекст і середовище ми створюємо основу для прийняття вірних рішень у процесі проектування.

Яким з проектів ви особливо пишаєтесь?

Університетом Південної Данії — Кампусом Колдінгом. Багато в чому цей проект є важливою віхою в розвитку освітніх просторів у Henning Larsen. Інноваційною для нас стала робота з атріумом як простором не тільки у навчальних закладах, але й у великих офісах, які все більше надихаються першими.

Над якими проектами вам подобається працювати найбільше?


У часи бурхливої урбанізації мене цікавить висотна типологія. Досягнення життєздатності та підтримання якості життя при вирішенні проблеми щільності, з якою стикаються багато міст, є актуальним завданням. Фізично, висотні будівлі — це велика заява. Яким чином ви проектуєте гостинний простір, що повертає суспільне надбання, водночас займаючи так багато місця у міському пейзажі? Це дуже цікаво!
University of Southern Denmark – Campus Kolding, Kolding, Denmark, 2014. Photos by Hufton + Crow
Яке значення спільноти у вашій професійної діяльності?

Для нас відмінний дизайн — це те, що зміцнює спільноту та стає цінністю для людей. Архітектура — це сцена для об'єднання людей і джерело радості. Ми використовуємо архітектуру як спосіб переосмислити наші відносини з нашими містами, світом природи і один з одним.

Які найбільш важливі цінності, які ви намагаєтеся забезпечити своєю роботою?

Для мене в роботі дуже важлива пропаганда почуття місця. Місце біля води ніколи не може бути таким, як місце у пустелі. Архітектура має відповідати цьому контексту — як з фізичної, так і з емоційної точки зору.

Які найбільші виклики постають перед архітекторами сьогодні?

Порятунок планети за допомогою дизайну.

Що для вас, як архітектора, означає жити добре?

Жити в темпі, який дозволяє вам насолоджуватися речами, що мають для вас сенс і дають вам енергію, щоб нести позитивні зміни. Якщо ви завжди у стресі із браком енергії, тоді у вас немає того більшого, щоб потрібно дати іншим.
Harpa Concert Hall and Conference Center, Reykjavík, Iceland, 2013 – Photos by Nic Lehoux
Текст: Олена Возняк