CANactions
Інверсія Віднімання Зростання
Проф. Ем.Кіс Крістіаансе / KCAP

ЧАС ТА ДАТА
18:00 (CET)/19:00 (EEST) 2 липня 2020
ВХІД
вільний
МОВА
англійська
Європейське місто є ядром у мережі близько 500 міст із середнім населенням 50.000-1.000.000 жителів та середньою відстанню 100 км. Між тим, існує культурний ландшафт, який має багато якостей, незважаючи на його щільне населення. Цей культурний ландшафт пронизаний ефективними транспортними інфраструктурами. Незважаючи на певний дефіцит, це багатовікове сузір'я відрізняється високою якістю життя та містом, порівняно з більшістю інших міських районів на землі. Перш за все, важливо оптимізувати це сузір'я, а не зосереджуватись лише на окремих компактних містах. Сьогодні нас зазвичай вчать, що принаймні 50% світового населення проживає у містах. Однак забувається, що половина з цих 50%, ймовірно, мешкає в урбанізованих ландшафтах. Також більшість населення міст Європи живе на околицях міста, а не в центрі. Урбанізований ландшафт цікавий тим, що містить високу щільність населення, міські споруди, промисловість та логістику, а також велику частку сільськогосподарських угідь—«продуктивний» ландшафт. Такий ландшафт не може бути спроєктованим, а лише керованим. Рульові механізми складаються скоріше з «факторів гальмування», що захищають від надмірної урбанізації, ніж потужних будівельних проєктів.


Кіс Крістіаансе вивчав архітектуру та містобудування в TU Delft. У 1980 році він приєднався до OMA і був призначений партнером у 1983 році. У 1989 році він створив власну компанію KCAP Architects & Planners у Роттердамі. У 1990 році став співзасновником ASTOC Architects and Planners у Кельні та був партнером до 2002 року.


У своїй роботі Кіс фокусується на міських завданнях у складних ситуаціях та на керівництві міськими процесами. Він є експертом у розробці університетських містечок та реновації колишніх промислових, залізничних та портових районів, а також є керівником кількох міжнародних міських розробок.


Протягом своєї кар'єри Кіс Крістіаансе завжди поєднував викладання та наукові дослідження з архітектурною практикою у KCAP: професор Технічного університету Берліна, колишній голова Інституту архітектури та містобудування ETH Zurich, голова зовнішньої консультативної ради кафедри архітектури та дизайну Сінгапурського університету технологій та дизайну (SUTD) та ін.


У 2009 році Кіс Крістіаансе був куратором Четвертої міжнародної бієнале архітектури в Роттердамі (IABR) з темою «Відкрите місто. Проєктування співіснування". Автор безлічі книг і нарисів з архітектури та містобудування. Кіс отримав численні відзнаки, серед інших «Міжнародну відзнаку RIBA 2016» за особливий внесок у архітектуру, нагороду «ARC17 Oeuvre» за свій тривалий та інноваційний внесок у покращення побудованого середовища та «Премію ULI Leadership Award 2018».


*Лекція організована за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.