CANactions
CANactions Magazine—щоквартальне видання нарисів, статей та інтерв'ю провідних фахівців та фахівчинь широкого кола галузей та молодих критично мислячих дослідників зі всього світу.

ЙОГО МЕТА—дослідження та переосмислення глобальних міських викликів через призму постсоціалістичних країн шляхом об'єднання архітектури, урбанізму та суспільних наук.
Мікрорайони—самодостатні масиви з багатофункціональними житловими одиницями, що складаються зі збірних будівельних елементів і часто називаються в народі "спальними районами". Значний дефіцит житла після Другої світової війни призвів до розгортання великомасштабного планування, яке стрімко збільшило житловий фонд Радянської держави. До кінця його впровадження близько 75% населення східних країн проживало у великих житлових комплексах. Сьогодні, незважаючи на розпад Радянського Союзу, мікрорайони все ще заповнюють міський пейзаж більшості постсоціалістичних держав, і масштаби їх існування не дозволяють нам їх ігнорувати.

Фундаментальна ідея самопідтримуваного району—доступ до повсякденних активностей і зелених зон відпочинку у кількох хвилинах ходьби від дому для скорочення часу на щоденні поїздки—відповідає сучасним принципам міського планування. Забезпечення соціально-культурної інфраструктури мікрорайону, пішохідний доступ до громадського транспорту, а також зони безпеки для дитячих садочків та початкових шкіл підкреслюють їх поширеність у сучасному просторовому дизайні. Можна стверджувати, що нинішня практика міського планування залишилася колишньою, незалежно від трансформації політичної системи або зміни керівництва. Водночас незважаючи на періодичні проблеми, що виникають через низьку якість будівництва, радянські житлові комплекси все ще характеризуються високим соціальним міксом—великим розмаїттям рівнів доходів, власності та соціального класу. Іншими словами, мікрорайони не перетворились на місця соціального занепаду. Незважаючи на постійні проблеми та низьку якість будівництва, попит на великі житлові комплекси все ще залишається відносно високим. Такий підхід у плануванні викликає наступні питання: чи зміна керівних органів відображає трансформацію основних потреб суспільства, особливо того, як ми живемо і формуємо наші спільноти? Чи вдалося відмовитися від цих принципів містобудування у створенні більш адекватних, інклюзивних і придатних для життя районів у наш час?

Перший випуск CANactions Magazine покликаний зробити внесок у дискурс про типології великих житлових масивів і знов привернути увагу до себе в сучасних політичних і теоретичних дебатах.

Над кожним випуском працює головний редактор та спеціально-запрошена редакторська колегія, до складу якої входять провідні експерти з відповідних тем.
МІКРОРАЙОНИ
Випуск 01

*Це видання є власністю CANactions School. Ви не можете привласнювати авторство та використовувати матеріали публікації у будь-якій інший спосіб, ніж визначений редакторами та авторами публікації. Жодна частина цієї публікації не може бути відтворена в будь-якій формі або будь-якими засобами без письмового дозволу видавця.
МІКРОРАЙОНИ
Випуск 01
Імя та прізвище*
Рід діяльності*
E-mail*
Я погоджуюсь зі збором, обробкою та використанням моїх особистих даних, зазначених у цій анкеті
Автори/ки
Карола С. Нойгебауер (RWTH Ахенський університет), Александар Йоксимович (OMA/AMO), Едуардо Кассіна (Університет Чулалонгкорна), Філіпп Мойзер (Meuser Architekten GmbH, DOM publishers), Костянтин Мезенцев (КНУ імені Тараса Шевченка), Наталія Провотар (КНУ імені Тараса Шевченка), Тінатін Гургенідзе-Шмітт (Tbilisi Architecture Biennial, Dekabristen e.V.), Іраклі Котчлашвілі (Державний університет Іллі), Ромеа Мурін (CANactions School, Locument), Кароліна Матисяк (RZUT), Павло Федорів (CEDOS), Дар'я Рош (AIESEC), Дарина Пирогова (консультантка та фасилітаторка для НУО та міжнародних організацій), Ніктіа Бєлокопитов (архітектор та дослідник), Марта Попик (Верховна Рада України), Міріам Німеєр (Helsinki Zürich Office, CANactions School, ZHAW), Альона Шляховая (Soft Culture, Dvorulitsa), Руслан Дохов (МДУ імені М.Ломоносова), Ден Гуменний (PostPlayTheater), Ірина Циба (BURØ), Года Верікайте (No Purpose), F.A.T. Forum for Architecture Theory, Єгор Власенко (MIT, Департамент містобудування та планування).

Редакторська колегія
Ромеа Мурін, головна редакторка, програмна директорка CANactions School
Сара Ананд, міська дослідниця у Foster+Partners
Наталя Мисак, канд.арх., архітекторка в Drozdov & Partners.
Майя Шопова, співзасновниця Collective Home Office.

Команда CANactions MAGAZINE
Видавець: Валентина Зотова, Віктор Зотов
Координаторка: Анастасія Журавель
PR та комуікація: Олена Возняк
Графічний дизайн: Зореслава Пенделюк.

Переклад
Роман Клочко, Марія Костенко, Ярослав Нахлик, Наталія Сініцина, Ігор Тищенко, Анастасія Жищинська.


CANactions Magazine Випуск 02 ЗЕМЛЯ І THE LAND вийде 20 серпня 2020 року. Запрошуємо взяти участь у Конкурсі статей до другого випуску, заповнивши онлайн-форму зі своєю пропозицією до 30 травня 2020 року (18:00 CET).

CANactions Magazine є некомерційним проєктом, публікується онлайн та безкоштовно двома мовами: англійською та українською. Видання є колективною роботою великої інтернаціональної команди однодумців, яку можна підтримати своїм благодійним внеском.