CANactions

Яким був 2016
для нас

Кінець грудня – найкращий час підбивати підсумки і формувати плани. Для нашої команди 2016 рік був надзвичайно цікавим та насиченим. Ми виділили 7 досягнень, якими запам'ятається цей рік для наc:
Більше якісної європейської практики
Недарма "CANactions" співзвучне із "Connections" – нам вдалось познайомити українську аудиторію з професіоналами з-понад 20 міст Європи. Берлін, Ляйпціг, Трієст, Болонья, Мілан, Рим, Амстердам, Роттердам, Цюрих, Барселона, Париж, Лондон, Тімішоара, Варшава, Вільнюс, Відень, Познань, Копенгаген, Любляна, Дублін, Мальме, Київ, Львів, Миколаїв, Харків та Луцьк- це понад 60 спікерів з 16 країн.
Підтримка молодих архітекторів та проектів розвитку міст України
Цього рокуза підтримки фонду WNISEF провели два конкурси малих грантів DREAMactions, отримали 775 заявок на реалізацію урбаністичних проектів, з яких вибрали 17 для надання грантової підтримки.
В рамках Фестивалю провели Конкурс молодих архітекторів:
з-поміж 100 заявок випускників-архітекторів обрали 4 переможців, надавши стипендії на навчання за кордоном.

У новому році продовжуємо підтримку перетворень: до 16 січня 2017 триває прийом заявок на участь у програмі Urban Action, який підтримують Британська Рада в Україні та Ґете-Інститут Україна. Дві команди-переможці отримають до 15 000€ на реалізацію їх проекту та наставництво іноземних професіоналів.
Україна на світовій арені: заходи, в яких брали участь CANactors*
  • У лютому в Любляні Валентина Зотова і Влад Тимінський взяли участь у координаційній зустрічі пан'європейської мережі Future Architecture Platform. CANactions є представником платформи в Україні.
  • У червні у Венеції на міжнародній архітектурній біеналє команда CANactions презентувала проекти, розроблені в рамках двох шкільних програм Studio#1 та Studio#2, а Валентина Зотова презентувала CANactions на конференції ReSITE в Празі.
  • У вересні Владислав Тимінський представляв CANactions в складі української делегації в Ляйпцігу.
  • У листопаді Валентина Зотова презентувала CANactions на форумі європейської мережі Future Architecture Platform у Лісабоні. Владислав Тимінський у Мінську розкрив особливості підходу Школи CANactions для учасників дослідницького проекту «Парк #1 моєї мрії».
  • У грудні наші студенти відправились у тижневе польове дослідження до литовських Вільнюса та Висагінаса. Школа представила свою діяльність перед академічною аудиторією Європейського гуманітарного університету Вільнюса.
* CANactors – так ми називаємо членів команди CANactions та тих, хто навчається, або закінчив наші програми.
Міжнародний архітектурний Фестиваль,
з якого все почалось


Фестиваль CANactions – це та подія, яку ми з нетерпінням чекаємо кожного року. На ній відбуваються нові професійні знайомства, народжуються ідеї та смисли! Саме на Фестивалі виникла ідея створення Школи.
Уже готуємо нашу 10-ту, ювілейну, зустріч – Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions-2017: Цінності міста. Червень 2017.
50 подій протягом року в рамках Публічної Програми
Цього року ми не обмежувались лише лекціями професіоналів, а й додали нові формати: Youth_tuesdays(майданчик для молодих професіоналів для обміну досвідом та ідеями), Кінопокази та Дитячі воркшопи.
Школа: Studio#2 та нова програма додаткової професійної освіти у модульному форматі
Навчання у школі CANactions проходить у 2-х форматах:
  • Студія – це 3,5 місяці повного занурення у процес.
  • Програма додаткової професійної освіти (ASIUD) – це новий формат школи, який дозволяє поєднувати навчання і роботу: тижневі сесії проходять один раз на місяць. Програма ASIUD триватиме до червня 2017.
Зараз випускників програм школи CANactions – 32 особи.
Вони залучені до ініціатив: Тепле Місто, Будуємо Україну Разом, Ізоляція, Промприлад, Містосад, Замкова Гора, Vision Zero та інших.
Відзнака «Лейпцизької премії інтегрованого розвитку»
У грудні ми отримали відзнаку «Лейпцизька премія інтегрованого розвитку», що оголошувалась спільно Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (BMUB) та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
І наостанок

Важко уявити 2016 рік без підтримки наших друзів та партнерів: WNISEF, GIZ, Goethe Institute, British Council, SECO, Посольства Швейцарії, Нідерландів, Данії в Україні, Культурних інститутів Італії, Австрії, Польщі та Литви в Україні, Platfor.ma, «Українська Правда», Creative Europe та Future Architecture Platform, Dessau Institute of Architecture та інші!
Щиро, команда CANactions

Урс Томанн, Віктор Зотов, Валентина Зотова, Андріус Неміцкас, Олена Козакова, Маргарита Дідіченко, Марія Вакула, Сергій Бочкарьов, Владислав Тимінський, Богдан Капаціла, Єгор Власенко, Петро Задорожний.
За темою