CANactions
ПОДКАСТ #5 >>
Рамки для життя — нові концепції житла в Гельсінкі з Піа Ілоні >>
>>

Піа Ілоні відчула своїм обов'язком особисто вплинути на виробництво та проектування багатоповерхівок у Фінляндії. За цим стоїть розчарування у переважній одноманітності існуючої пропозиції на ринку житла. Від квартири у багатоповерховому будинку сьогодні потрібна все більша адаптивність і здатність відхилятися від діючих норм.
Що якби можна було отримати квартирну площу
в якості «сирого простору», щоб можна було облаштувати житло відповідно до своїх потреб? Після великої протидії цій ідеї архітекторці вдалося знайти спосіб організувати окремий будинок для свого тематичного дослідження, щоб перевірити свою гіпотезу. Пізніше Піа Ілоні була запрошена показати цей будинок на міжнародній виставці «Freespace» Венеціанської бієнале 2018.
Офіс ІЛО, заснований Піа Ілоні, пов'язаний із багатьма проектами із трансформації громадських будівель. Ключовими принцицами роботи бюро є орієнтація на користувача, економічність та екологічність. Що стосується житлової архітектури, то в останні 10 років Піа Ілоні займається новими стратегіями проектування міських кварталів.