CANactions

До типології радянського масового житлового будівництва

Спікер: Філіп Мейзер (DE)
Радянське масове житло—суперечливе, але унікальне явище. Зазвичай його звинувачують у створенні наймонотоннішого забудованого середовища в історії людства, що робить його водночас символом індивідуального придушення і зневіри. Програма будівництва, розпочата у постсталінську епоху, була найбільшою в сучасній архітектурній історії. У той же час радянське масове житлове будівництво виконувало колосальну соціальну роль, забезпечуючи десятки мільйонів сімей власними квартирами. Воно сформувало культуру і побут майже всіх радянських громадян. Проте, завдяки масштабам будівництва, йому вдалося перетворитися на складний світ, що позначає велику кількість міфів і секретів, досягнень і невдач. Радянське масове житло, безперечно, інтригуюче, але тим не менш воно до сих пір є непопулярною темою дослідження. Тому настав час критичної оцінки цього амбітного проекту. Німецький архітектор і видавець Філіп Мейзер досліджує соціалістичне масове житло майже двадцять років. У своїй лекції він демонструє найбільш успішну серію житла в СРСР, відображену в трьох характерних поколіннях. Більш того, феномен масового житла розглядається у контексті соціалістичного ідеального суспільства.

Філіп Мейзер—архітектор, директор Meuser Architekten GmbH, керівник DOM publishers. З 1991 по 1995 рік навчався архітектурі у Берлінському технічному університеті. 1995—1996 рр.— редакторська робота для Neue Zürcher Zeitung, Швейцарія. Заочно навчався в аспірантурі з історії та теорії архітектури у ETH Zürich, який закінчив у 1997 р. Кандидат наук, сфера дослідження—радянське масове житлове будівництво. Зараз працює над монографічною книгою про братів Ярських.

Організатори:

CANactions School—освітня платформа з офісами у Києві та Амстердамі, місія якої полягає у сприянні створенню просторів та спільнот, де люди будуть жити та працювати із задоволенням. Починаючи з 2015 року CANactions School розробляє міждисциплінарні освітні програми у сфері інтегрованого міського розвитку та стратегічного просторового планування в контексті локальних та глобальних викликів сучасного міста.
В рамках програми 2019/20 CANactions School вирушає до чотирьох міст у західній, північній та центральній Європі, щоб дослідити їхні інноваційні підходи для створення більш придатних для життя житлових районів. Ґрунтуючись на отриманих даних, ми розробимо нові стратегії для локальних і глобальних викликів з урахуванням просторових, економічних, соціальних і політичних чинників.

ACT I UP— міжнародний проект з активізації міської периферії у Східній Європі за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. У 2019-20 ACT | UP пропонує підготовку для молодих урбаністів з України, Білорусі, Грузії та Росії з ревіталізації периферійних масових житлових комплексів.
ДАТА

31 жовтня, 2019
ЧАС

19:00
МОВА

Англійська
АДРЕСА

Володимирська 43, Київ
ВХІД
вільний, за реєстрацією