CANactions

Громадський транспорт як громадський простір - погляд мігрантів

Спікер: Philipp Zimmermann (DE)
Дата: 14.06
Час: 19:00
Місто: Київ
Локація: Левандовська 3В
Вхід: вільний, за реєстрацією
Мова: Англійська
Традиційні підходи міського планування до громадського транспорту засновані на економіко-математичних розрахунках, які пророкують моделі мобільності для обчислення транспортних потреб і прибутковості експлуатації. Проте, ці кількісні методи ігнорують той факт, що громадський транспорт також має соціальний вимір. Громадський транспорт є відмінною рисою міста, забезпечуючи індивідуальну мобільність, яка формує повсякденне життя, а також міську ідентичність мешканців. Крім того, схеми громадського транспорту мають транзитні простори—місця неминучих зустрічей в напруженій обстановці. Хоча ці місця часто вважають позбавленими будь-якого сенсу, вони обумовлені впливом щоденних соціальних взаємодій, які міські жителі здійснюють в транспортному засобі. У зв'язку з цим, громадський транспорт у повній мірі є громадським простором.

Philipp Zimmermann—студент відділення урбаністики в Університеті Баухаус у м. Веймар, Німеччина. Він цікавиться міською соціологію, міською політикою та якісними дослідженнями. Після участі в проектах у Болгарії, Сербії, Албанії і Грузії він вирішив поїхати до Києва, щоб розпочати стажування у CANactions School. Дослідження, якому присвячена лекція, було проведено під час стажування в Leipzig Institute for Regional Geography. Проект Інституту "Public transport as a public space in European cities: Narrating, experiencing, contesting" був проведений як спільне дослідження науково-дослідних установ у Таллінні, Турку, Брюсселі та Лейпцигу.

Спікер провів низку якісних інтерв'ю з арабськими мігрантами про їх особистий досвід використання громадського транспорту в німецькому місті Лейпциг. Для них громадський транспорт дійсно наповнений соціальним змістом. Їх багатопланове сприйняття, роздуми, реакції та стратегії виживання показують, що громадський транспорт є соціальною ареною, де вони з іншими сторонами беруть активну участь у переговорах про легітимність своєї присутності, права на місто та власне місце в німецькому суспільстві.