CANactions
освітні програми
весняна школа 'Borders are for Crossing
Весняна Школа 'Borders are for Crossing', —міжнародна програма, організована разом з Independent School for the City, присвячена дослідженню впливу трансферу людей, ідей,товарів та фінансів на просторові, соціальні, економічні та політичні процеси в в межах та позамежами країн Заходу. Програма фокусувалась на вивченні глобального явища міграції тарозробці сценаріїв та стратегій розвитку для міських районів Роттердаму, які підлягаютьмодернізації.

Результати 9-денної програми викладені у фінальній публікації до Весняної школи 'Borders arefor Crossing'.

Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад
Програма «Інтегроване просторове планування для ОТГ» організована CANactions School за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та орієнтована на адаптацію європейських політик міського та регіонального розвитку та інструментів стратегічного просторового планування до масштабу та реального функціонування новостворених територіальних одиниць — об'єднаних територіальних громад.

В рамках програми 30 фахівців/чинь у сфері просторового планування разом з представниками/цями 30 територіальних громад зі всієї України спільно розробили 30 сценаріїв Концепцій просторового розвитку територій ОТГ.

Результати програми, а також повний набір інструментів, за допомогою яких можна провести комплексний аналіз території, виявити можливі сценарії розвитку та сформулювати бачення майбутнього громади, представлений на web-платформі, створеній науково-дослідницькою командою CANactions School за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". Дана платформа рекомендована всім, хто залучений до питань містобудування, землекористування чи питань економічного розвитку територій.


Creating Homes for Tomorrow
В рамках міжнародної освітньої програми 'Creating Homes for Tomorrow' CANactions School вирушає чотирьох міст у західній, північній та центральній Європі, щоб дослідити їхні інноваційні підходи для створення більш придатних для життя житлових районів. Ґрунтуючись на отриманих даних, міжнародні команди учасників та учасниць розробляють нові стратегії для локальних і глобальних викликів з урахуванням просторових, економічних, соціальних і політичних чинників.

Програма складається з чотирьох сезонних воркшопів—в Амстердамі, Цюриху, Гельсінкі та Києві. Кожен воркшоп організований у формі дослідження місцевого житлового контексту одного з чотирьох міст.

У програму залучена низка провідних міжнародних освітніх інституцій, архітектурних офісів та міських адміністрацій, які добре обізнані у сучасних викликах й тенденціях у містах Західної та Східної Європи: Aalto University, Amsterdam Academy of Architecture, Architectural Prescription, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh., helsinkizurich, Zurich University for Applied Sciences (ZHAW), Activating Urban Periphery in Eastern Europe Programme with support from the German Federal Foreign Office, Stadt Zurich Stadtentwicklung, City of Amsterdam, City of Helsinki, Familienheim Genossenschaft Zürich (FGZ), ZOTOV&CO

Екватор програми позаду, з нетерпінням чекаємо двох наступних воркшопів у Гельсінкі та Києві, набір учасників/ць яких триває до 2 лютого 2020.

CANactions School Talk
У 2019 році CANactions School Talk складається з відкритих лекцій, семінарів та дискусій, а також онлайн-бесід, спільна мета яких— знайти відповіді на одвічне питання—"Як створити кращі місця для життя?"

Ми провели більше 30 публічних подій з фахівцями та фахівчинями з усього світу, включаючи:

— лекції: Pia Ilonen (FIN), Philipp Meuser (DE), Lukas Rekevičius (LT), Yvonne Franz (AT), Tinatin Gurgenidze (GE), Kostyantyn Mezentsev (UA), Jan Richard Kikkert (NL), Fani Kostourou (UK), Philippe Cabane (CH), Viktor Zotov (UA), Jakub Ignacy Gołębiewski (PL), Natalia Mysak (UA), Maciej Frąckowiak (PL), Maria Grischenko (UA), Daryna Pirogova (UA), Mårten Claesson (SE), Claesson Koivisto (SE), Rune Linda Kummel (SE), Sergey Ferley (UA), Iris Gleichmann (DE), Rudolf Gräf (RO), Grisha Zotov (NL), Romea Muryń (PL) and others;

—майстер-клас 'Зустрічаючи інше: сторітелінг та етика' з Manuel Francisco Sousa (PT)

—панельну дискусію 'Cities Within the City' за участі F.A.T.(CH), Pascal Hunkeler (CH), Andreas Wirz (CH), Charlotte Malterre-Barthes (CH), Blanca Garcia Gardelegui (CH).

ПОДКАСТ
Разом з Urban Space Radio, ми запустили односезонний подкаст, присвячений житлу як локалізації наслідків глобальних викликів, таких як зміни клімату, глобальна міграція та тривала урбанізація.

Нашими гостями стали: Tinatin Gurgenidze (GE), Manuel Francisco Sousa (PT), Yvonne Franz (AT), Konstantinos Pantazis (GR), Pia Ilonen (FIN), Grisha Zotov (NL).

Плануємо ще більше цікавих розмов та подій у новому сезоні.

11-й Конкурс Молодих Архітекторів
В рамках традиційного щорічного Конкурсу Молодих Архітекторів України у 2019 році серед більш ніж 118 українських архітекторів та архітекторок були обрані 10 фіналістів/ок, які були відзначені нагородами від Dessau Institute of Architecture, MLA+ , EASA Ukraine та ArchDaily
DREAMactions 3.0
У 2019 році CANactions School та Western NIS Enterprise Fund відновили конкурс малих грантів DREAMactions, який цього разу був направлений на підтримку проєктів урбаністичних перетворень територій об'єднаних територіальних громад (міських, селищних та сільських в тому числі) України.

З-поміж 182 заявок від об'єднаних територіальних громад з 23 областей України були обрані 4 проєкта-переможця, які за підтримки кваліфікованих менторів/ок займаються впровадженням проєктів у життя. Крім того, через велику увагу громад до питань організації чистого довкілля та переробки сміття, організатори конкурсу провели воркшоп з питань сортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів для координаторів/ок 24 проєктів.
12 Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions
Темою Фестивалю CANactions 2019 стала ГРОМАДА. Протягом двох днів подію відвідали більше 3000 гостей з різних куточків України та закордону. Цьогорічний фестиваль зібрав велику громаду однодумців, яких об'єднала спільна мета—створення умов для кращого й комфортнішого життя спільноти.

Неймовірну атмосферу єднання та святкування створило різноманіття форматів та подій фестивалю: —Архітур вздовж Дніпра разом з Klaus Overmeyer / Urban Catalyst та David Bravo Bordas / Centre of Contemporary Culture of Barcelona.

—Майстер-клас Григорія Зотова "Щастя у міському плануванні", присвячений дослідженню щастя як одного з найголовніших чинників міського планування на прикладі концепції просторового розвитку території Китаєва.

—У насиченій лекційній програмі фестивалю взяли участь: Jord den Hollander / International Film Festival Rotterdam - IFFR, David Bravo Bordas / CCCB (ES), Yana Golubeva / MLA+ (RU), Klaus Overmeyer / Urban Catalyst GmbH (DE), Stephan Sigrist / W.I.R.E. (CH), Viggo Haremst / Henning Larsen (DK), Michelle Provoost/ Independent School for the City (NL), Polina Bachlakova / SPACE10 (DK), Leon Fanjul Manuel / Traumnovelle (BE), Віктор Зотов / ZOTOV & CO (UA), Reinier de Graaf /OMA (NL), Sinus Lynge / EFFEKT (DK).

За участі CANactions School, Платформа Острів, Інститут розвитку міст, The Center for Spatial Technologies, Хора, All Things Urban, U-Cycle, Минская урбанистическая платформа, CEDOS, MetaLab, Streetscape Territories Research Practice та KU Leuven Campus Sint Lucas Brussels, Харківська Школа Архітектури, ZOTOV&CO, Розуміти Радянський Поділ, urban curators, future renovation map, Alex Bykov.

13-й Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions відбудеться вже 15—16 травня 2020 року в Києві, з темою 'Homes for Tomorrow'.

Фестиваль CANactions 2020 присвячений одній з найголовніших проблем нашого часу—житлу—та покликаний привернути увагу до основних принципів організації житлового середовища, що визначають напрямок для створення нових типологій житла та відображують уявлення мешканців про якість і переваги міського життя.

З нетерпінням чекаємо наступного фестивалю. Квитки вже в продажу.

ВИДАВНИЦТВО CANACTIONS

У 2019 році ми запустили власне видавництво, яке спеціалізується на створенні та поширенні якісної професійної літератури у сфері архітектури та міського розвитку.

"Чотири стіни та дах: складна природа простої професії" Рейніра де Ґраафа

За підтримки спільноти доброчинців та SAGA Development була видана українська версія книги "Чотири стіни та дах" відомого голландського архітектора, партнера OMA та директора AMO, Рейніра де Ґраафа.
Презентація книги відбулась в рамках Фестивалю CANactions 2019, де Рейнір де Ґрааф дав лекцію та представив книгу українській аудиторії.
Книга стала справжнім бестселером в Україні та наразі весь тираж видання майже проданий.

«Правила пішохідного міста: 101 крок до створення кращих місць» Джеффа Спека

Наприкінці року ми видали ще одну книгу—«Правила пішохідного міста: 101 крок до створення кращих місць» відомого американського урбаніста Джеффа Спека.

Українське видання стало першим перекладом цієї книги у світі. Книга буде корисною фахівцям в галузі містобудування, працівникам міських органів самоврядування і всім, хто цікавиться проблемами міст і підходами до їх вирішення.

У 2020 готуємо до видання ще більше прекрасних книжок!

ПАРТНЕРИ
Важко собі уявити 2019 рік без підтримки наших друзів та партнерів, серед яких

WNISEF, GIZ, U-LEAD with Europe programme, SAGA Development, Goethe Institute, British Council, Embassies of Switzerland, the Netherlands, Sweden, Finland, Denmark, Republic of Lithuania in Ukraine, Cultural institutes of Austria, Poland in Ukraine, Creative Europe and Future Architecture Platform, Dessau Institute of Architecture, EASA Ukraine, MLA+, 24Print, Elena Pinchuk Foundation.

Ми вдячні нашим медіа партнерам Archdaily, All Things Urban, Mistosite, The Village Ukraine, Хмарочос, Читомо, Urban Space Radio, Pragmatika Media, Na chasi, Привіт/media.

Дякуємо кожному з вас за цей дивовижний рік!
Давайте разом зробимо 2020 ще кращим!
Команда CANactions School: Єгор Власенко, Олена Возняк, Богдан Возняк, Марія Грищенко, Вадим Денисенко, Анастасія Журавель, Валентина Зотова, Віктор Зотов, Гріша Зотов, Олена Козакова, Роман Лозинський, Ромеа Мурін, Міріам Німейер, Зореслава Пенделюк, Олена Пітірімова, Марія Смірнова, Урс Томанн, Тео Хобен, Віталій Христевич, Олександр Щеглов.