CANactions

SPACES

УПРАВЛІНСЬКІ КОМАНДИ ОТГ
Умови участі та процес подачі заявки
CANactions School запрошує сусідні громади стати учасницями освітньої програми «SPACES. Просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості». Програма триватиме протягом 2020 року і розрахована на спільну участь 4-6 ОТГ, які розташовані поруч.
ЩО ОТРИМАЮТЬ ОТГ-УЧАСНИЦІ У РЕЗУЛЬТАТІ ПРОГРАМИ?
CANactions School дає можливість найактивнішим ОТГ України об'єднатись з сусідами, щоб стати учасницями, і водночас, об'єктами дослідження програми SPACES.

Програма тестує унікальний для України планувальний формат— коли одночасно кілька сусідніх ОТГ спробують знайти точки дотику і побудують взаємовигідні стосунки.

Управлінські команди кількох сусідніх ОТГ, спільно з експертами з просторового планування, навчаться розробляти неформальну просторову документацію і створять платформу для запуску спільних проєктів з фокусом на економічний розвиток та доступність послуг.

Результатом програми SPACES буде розроблена учасниками субрегіональна «Концепція просторового розвитку», яка покриватиме територію всіх ОТГ-учасниць та допомагатиме їм координувати проєкти міжмуніципального співробітництва, незважаючи на адміністративні кордони.
Важливою передумовою для участі у програмі є мотивація працювати разом з сусідніми ОТГзадля спільного блага всіх громад-учасниць.
В рамках програми управлінські команди ОТГ:
 • підвищують свої професійні навики у сфері просторового планування та співробітництва, працюючи з інтернаціональною командою менторів та експертів CANactions School—провідних планувальників/ць з України, Швейцарії та Румунії;
 • досліджують передові європейські практики просторового планування функціональних регіонів та міжмуніципального співробітництва та адаптують їх до контексту українських малих міст, селищ та сіл;
 • знайомляться з сучасними підходами у сфері просторового планування, які застосовує Румунія під впливом ЄС. Дані підходи орієнтовані на співробітництво та створення ефективних синергій з сусідами;
 • відвідають румунське місто Сібіу та оточуючі його муніципалітети, які успішно долають ідентичні українським виклики плануванням в сільській місцевості;
 • виконують інтегрований (міжсекторальний) аналіз території ОТГ-учасниць та аналізують взаємозв'язки заінтересованих сторін;
 • проводять низку заходів із залучення місцевих мешканців, бізнесів та інших заінтересованих сторін до процесу планування розвитку своєї території;
 • розробляють субрегіональну «Концепцію просторового розвитку» для території ОТГ-учасниць;
 • розробляють щонайменше два пілотні проєкти міжмуніципального співробітництва, мета яких—покращення доступності мешканців до соціальних послуг та підвищення рівня економічного розвитку громад;
 • створюють платформу для спільної координації зусиль ОТГ-учасниць в майбутньому.

ОТГ-учасниці мають можливість не лише отримати комплексну «Концепцію просторового розвитку» готову для втілення "вже завтра". Вона стане прикладом для інших громад України з ефективного впровадження політики співробітництва з сусідами для досягнення економічного зростання та поліпшення доступності соціальних послуг.
Критично важливою є участь від початку і до кінця програми управлінських команд кожної ОТГ-учасниці. Це передумова побудови продуктивних партнерських стосунків та досягнення якісних спільних результатів.
ЯК СТАТИ ОТГ-УЧАСНИЦЕЮ?
Визначення групи ОТГ-учасниць програми SPACES відбувається у два етапи:
ЕТАП 1. ФОРМУВАННЯ ГРУПИ ОТГ ТА ЛИСТ ПРО НАМІР
Для формування списку найбільш перспективних та вмотивованих груп ОТГ з 13 квітня по 24 травня 2020 CANactions School організовує прийом заявок. Для подачі заявки потрібно:
1. СФОРМУВАТИ ГРУПУ ОТГ
Домовитись з головами сусідніх ОТГ про спільну участь у програмі. Група має налічувати від 4 до 6 ОТГ. Сусідні ОТГ—це ті, що мають спільний кордон, або розташовані на відстані до 10 км одна від одної.
2. ЗАВАНТАЖИТИ ЛИСТ ПРО НАМІР
Скласти у довільній формі та завантажити в онлайн-формі нижче скан-копію листа про намір щодо участі в програмі за підписом голів всіх ОТГ-учасниць.
3. ЗАВАНТАЖИТИ В ОНЛАЙН-ФОРМУ НИЖЧЕ
 • ІНФО-ДОВІДКИ ПРО КОЖУ ОТГ. Чотири, п'ять чи шість коротких інформаційних довідок про кожну з ОТГ-учасниць, в залежності від кількості громад у групі. Форма довідки для кожної з громад однакова. Форму можна завантажити нижче.
 • ПРОПОЗИЦІЮ ПО ПРИМІЩЕННЮ. Кілька пропозицій по приміщенню, яке буде використовуватись для проведення освітніх модулів. Перевага надається приміщенням, які можна використовувати без додаткової оплати (розташоване на території однієї з ОТГ-учасниць групи, вільно вміщає до 50 осіб, укомплектоване 50 стільцями та 10 столами, які можна розставляти в різних конфігураціях, опалюється в холодну пору року).

 • ПРОПОЗИЦІЮ ПО ХАРЧУВАННЮ. Пропозицію по місцю харчування для учасників/ць (у пішій доступності до місця навчання) або контакти компанії, яка може надавати послуги доставки обідів;

 • ПРОПОЗИЦІЮ ПО ПРОЖИВАННЮ. Пропозицію по місцю проживання для іногородніх учасників/ць та менторів програми (до 15-18 осіб).
29.05.2020
дата оголошення результатів першого етапу відбору.
ЕТАП 2. ЗУСТРІЧ НА ТЕРИТОРІЇ ОТГ
За результатами першого етапу буде відібрано три найбільш вмотивовані групи ОТГ.

1. ВІЗИТ В ОТГ
З 1 по 5 червня 2020 представники/ці CANactions School завітають до кожної групи для остаточного відбору однієї, яка братиме участь у програмі.
12.06.2020
дата оголошення результатів другого етапу відбору.

Для успішного завершення програми, обов'язковим є повне залучення всіх учасників/ць та активна участь в усіх навчальних заходах.
ПОПУЛЯРНІ
ЗАПИТАННЯ
ОТГ:
Чи може голова ОТГ також бути координатором Робочої групи?
CANactions School:
Так, за умови участі у всіх заходах програми.
ОТГ:
Чи може брати участь у програмі ОТГ, у якої немає розробленої стратегії розвитку?
CANactions School:
Так, може. У цьому випадку операційні та стратегічні цілі розвитку можуть визначатися на базі напрацювань громадських слухань з питань стратегій розвитку та / або інших наявних перспективних планів.
КОНТАКТИ
Маєте питання? Напишіть нам на school@canactions.com

+38 063 700 16 12
Контактна особа: Вадим Денисенко, програмний директор CANactions School.

* Радимо звертатися з питаннями до 15 травня. В останній тиждень прийому заявок можливість отримати оперативну відповідь зменшиться.
ПАРТНЕРИ
CANactions School дякує Програмі "U-LEAD з Європою", Програмі "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) та Швейцарсько-українському проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO за співпрацю у поширенні інформації про набір учасників/ць освітньої програми CANactions School "SPACES: просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості".

Освітню програму "SPACES: просторове планування для доступності, співробітництва та економічної сталості" підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.