CANactions

ПРОГРАМА ДВОТИЖНЕВОГО ІНТЕНСИВУ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ НУО

Програма школи CANactions виконується в межах Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
Додатковий професійний тренінг покликаний розширити знання міждисциплінарної групи працюючих професіоналів, котрі залучені до НУО в містах сходу України, у сфері сучасних тенденцій та підходів міського розвитку. Крім того, учасники отримають навики використання зазначених підходів у своїх містах (аналіз даних та зацікавлених сторін, тактичний урбанізм, методологія успішних практик, ефективна командна робота, комунікація і т.п.).

Детально про програму
Куратор
Єлена Архіповайте – практик програм міського розвитку, що працює в сфері міської політики з акцентом на медіацію та підтримку партисипативних практик планування у громадах. Як тьютор, вона тісно співпрацює з двома університетами: Каунаським технологічним університетом в Литві та Норвезьким університетом науки і технології в Трондхеймі. Через різні проекти розвитку вона співпрацює з ООН по програмі UN-Habitat, урядом Уганди, Slum Dwellers International, Engineers Without Borders (Норвегія) та багатьма іншими інституціями.
Бенефіціари та учасники:
Програма призначалась для представників НУО - партнерів UCBI, які вже було залучені у проекти міського розвитку на сході України та зарекомендували себе як активні та мотивовані агенти змін, які хочуть вивести свої проекти на якісно новий рівень. Жителі цих міст першими відчули на собі переваги даної програми, оскільки стали користувачами проектів, які ініціювали випускники. Також, оскільки навчання відбувалось у кількох локаціях для представників з різних міст, тренінг можна сприймати як платформу комунікації та взаємодії не лише для організацій в межах регіону, але й місцевих НУО з ширшою українською та світовою спільнотами.
Розклад та зміст програми
Курс складався з двох частин у вигляді модулів з повною зайнятістю, та був проведений у Києві та у Костянтинівці. Навчання проходило в форматі інтенсивних 6-тиденних сесій.
Результати
Курс підготував учасників до роботи над проектами міського розвитку через надання розуміння теоретичних засад та практичного інструментарію для роботи у реальному контексті, з яким їм доводиться стикатись.
СЕСІЯ #1

Дати: 28.02-04.03.2017
Місце: Київ
Фокус: Проекти міського розвитку: теорія, приклади та підходи

Під час першої сесії інтенсиву учасники були зосереджені на методологічних підходах до стратегічних дій та планування в містах; критичних питаннях глобалізації, урбанізації, бідності, неформальності та обговорювали приклади ефективного управління у світі та в Україні. Під час цієї сесії проводились лекції, презентації проектів та обговорення, учасники відвідували організації та громади на території Києва для кращого розуміння їх умов життя в контексті міста, а також аналізували та обговорювали їхні задуми і структуру, виклики, з якими вони стикаються. Після цієї сесії учасники отримали домашнє завдання проаналізувати та представити проекти з їхніх міст. Домашнє завдання було призначене для апробації, кращого розуміння та можливості випробувати здобуті знання та досвід у власному середовищі.
СЕСІЯ #2

Дати: 20.03-25.03.2017
Місце: Костянтинівка
Фокус: Процеси проектування та управління в умовах існуючого проекту

Друга сесія тренінгу була розроблена на основі методології навчання через практику. Ми, як команда з 25 людей протягом 6-ти днів працювали над реальним проектом в одному з міст сходу України з метою засвоєння та використання знань першої сесії у знайомому контексті. У процесі роботи на місці засвоювались методи та засоби залучення громади, командної роботи та прийняття рішень. Більше того, під час сесії учасники на місці будемо взаємодіяли з учасниками та інституціями, що пов'язані з проектом. Їх було не тільки залучено, але й проаналізовано та обговорено їхній вплив на способи розвитку в міському контексті. Сесія завершилась підбиттям підсумків, що охоплять досвід роботи на місці, аналіз етичної, соціальної та професійної відповідальності, несуть самі учасники як практики міських перетворень в даний момент та обговоренням можливостей вдосконалення процесу в майбутньому при роботі зі схожим контекстом міського розвитку.