CANactions

5 питань до Вадима Денисенка,
програмного директора CANactions School

У CANactions School новий програмний директор—Вадим Денисенко, який раніше вже був залучений у числені проекти освітньої платформи та наразі є молодшим ментором програми "Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад".

Вадим має великий досвід проведення інформаційно-пропагандистських кампаній у сфері сталого розвитку міського транспорту, а також займається консалтингом міст з розробки планів розвитку велосипедного руху та сталого планування міської мобільності (SUMP).

Вадим розказав нам про свої завдання, плани, а також перші кроки на новій посаді.


CANactions: Вадиме, тебе вже давно запрошували до команди. Чому вирішив приєднатись саме зараз?
Вадим: Доходить кінця програма зі стратегічного просторового планування громад, у якій я брав участь у ролі молодшого ментора. Мене настільки надихнули результати роботи з громадами та їх зацікавленість у розвитку власних територій, що я вирішив не відмовлятися від роботи за даним напрямком і продовжити його розвивати разом з CANactions School.
У чому полягає твоє завдання як програмного директора та які цілі ти сам перед собою ставиш?
Ми спільно з Урсом Томанном та Єгором Власенко готуємо другу хвилю програми зі стратегічного просторового планування ОТГ. Ми хочемо дещо модифікувати формат програми і сконцентруватися на найбільш болючих для громад питаннях—мобільності, роботі з ландшафтами, управлінні землею.
Для мене найбільшою цінністю є зміна якості житття мешканців тих територій, з якими ми працюємо. Я хочу, щоб освітній підхід CANactions School "Real-world lab" призводив до таких змін.
Який з твоїх досвідів чи якостей буде найкориснішим на цій посаді?
У мене є досвід роботи в сфері транспортного планування з акцентом на сталі режими пересування (громадський транспорт, пішки, велосипед). Поєнання тем мобільності та просторового планування територій має дати соковиті результати.
Над яким проектом працюєш зараз?
Друга хвиля програми "Інтегроване просторове планування для ОТГ"—це мій проект номер один зараз. Важливо врахувати всі помилки попередньої програми і запропонувати найбільш релевантну модифікацію з точки зору тематичних фокусів та складів робочих команд. В Україні сформовано 899 громад, а ми попрацювали лише з 30-ма. Це величезний потенціал для розвитку.
Яке нововведення запропонував би у CANactions School?
Мобільність—це дуже "моя" тема. Думаю, настав час включати українських транспортних планувальників у склади інтердисциплінарних команд школи.
Текст: Олена Возняк