CANactions

Воркшопи

Починаючи з 2009 року, CANactions організовує та проводить міжнародні воркшопи на архітектурні та містобудівні теми з метою поширення практики співпраці між представниками різних соціальних і фахових середовищ при розробці планів забудови та благоустрою міських територій. Учасники отримують досвід співпраці в міжнародній команді під керівництвом визнаних архітекторів та урбаністів з усього світу.
Весняна Школа
BORDERS ARE FOR CROSSING


Весняна Школа 'Borders are for Crossing' — 8-денна міжнародна програма, організована CANactions School разом з Independent School for the City, яка досліджує, як внутрішньоєвропейське переміщення людей, ідей, товарів та фінансів впливає на просторові, соціальні, економічні та політичні процеси у західному місті. Разом з міжнародною групою учасників та міждисциплінарною командою викладачів та експертів учасники вивчатимуть явище міграції та розроблятимуть сценарії, стратегії та заходи для міських районів Роттердаму, які підлягають модернізації.

Воркшоп Cultural Narratives
Neha Korde, Nishant Modi, Shrish Jaiswal, Prakriti Mehta (IN)
Основною метою воркшопу є дослідження та осмислення існуючого або прихованого культурного потенціалу міста. Робота буде сконцентрована вздовж траєкторії зеленого коридору, який поєднує південний густонаселений житловий район Львова Сихів з рядом громадських об'єктів, зелених зон і центром міста. Проект Зеленої лінії був ініційований Управлінням Архітектури і Урбаністики ЛМР і GIZ у Львові. Для роботи над першим етапом було запрошено Групу 109, яка працює над дослідженням маршруту.

Проект «Зелена лінія» є відповіддю на транзитні та рекреаційні проблеми місця. У цьому коридорі розташовані будівлі університетських кампусів та офісів, урбанізовані ділянки високої щільності, нерозвинені природні та забуті постіндустріальні райони. Воркшоп має визначити методи наближення до «дієздатної конструкції» шляхом вивчення просторових, тимчасових та невідомих орієнтирів індивідуального та колективного щоденного життя.

Місто, як безмежний архів подій, містить безліч історій. Таке розуміння міста може бути використане задля розробки різних культурних та самобутніх сценаріїв втручання у різних просторових масштабах. Досвід вивчення глибокої корінної культури Індії буде використаний як приклад у процесах розробки учасниками узгодженої ідеї коридору та визначення просторової ідентичності.

КУРАТОРИ
"UFO"— це команда з чотирьох молодих архітекторів з Індії, які починаючи з 2017 разом проводять серію воркшопів для студентів та фахівців у Бомбеї (нині Мумбаї).

Нега Корде (Neha Korte) — архітектор, закінчила аспірантуру в університеті CEPT в Ахмедабад у 2011 році. Вона співпрацювала з Urban Design Cell, Sangath під керівництвом призера Прітцкерівської премії архітектора Балкрішна Доші, HCP та Pvt. Ltd. Ahmedabad. Зараз Нега доцент у Sir JJ College of Architecture, Мумбаї. Вона має глибокий інтерес до вивчення нових способів навчання — традицій, культури та архітектури.
Нішант Моді (Nishant Modi) — міський дизайнер, зацікавлений в дослідженні та плануванні публічних міських просторів. Він працював над декількома великими проектами з планування житлової та комерційної забудови.

Шріш Джасвал (Shrish Jaswal) — архітектор та міський планувальник, який навчався в School of Planning & Architecture, Нью-Делі, після чого стажувався під керівництвом призера Прітцкерівської премії архітектора Балкрішна Доші в Ахмедабаді.

Пракріті Мехта (Prakriti Mehta) отримала ступінь Магістра з міського дизайну в School of Planning & Architecture, Нью Делі. Вона вивчає вплив ландшафтного дизайну на поліпшення температурного режиму на рівні міста. Її робота «Мікрокліматичний ландшафтний дизайн» отримала нагороду Best Paper від Indian Institute of Technology у м.Роорк на Міжнародній конференції зі сталого антропогенного середовища у 2017 році.

ПРОФЕСІОНАЛИ
Наталія Мисак (архітектор-дослідник Центру міської історії, Група 109)
Ольга Криворучко (архітектор, Unika Architecture&Urbanism, засновник UrbanIdeas)

ЕКСПЕРТИ
Цесс Донкерс (міський дизайнер у місті Ейндховен та науковий консультант)
Йенс Адам (антрополог, Гумбольдтський університет Берліна, дослідницька резиденція в Центрі міської історії)
Антон Коломиєць (архітектор, доцент Львівської політехніки)
ДАТИ

24 – 30 вересня, з 10:00 до 18:00, м. Львів
КІЛЬКІСТЬ
УЧАСНИКІВ
16
ФОРМАТ

7-денний воркшоп
РОБОЧА МОВА

англійська
ПРОФІЛЬ
УЧАСНИКІВ
Фахівці у сфері архітектури, міського дизайну, містопланування та культурних галузей
ВАРТІСТЬ

Безкоштовно
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
РЕЗУЛЬТАТІВ
Останній день воркшопу (30.09.18), м.Львів
КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВОК:
18 вересня 2018
Детально
Воркшоп Emphasising the Edge
Куратори Mathilde Sivré, Bruno Tanant / FR
Кінцевий термін подачі заявок: 5 вересня 2018
Після виходу з літака пасажири потрапляють на лінійну дорогу, яка веде їх до Києва. Це шлях від'їзду та прощання. Які спогади пасажири мають привезти з собою зі своєї мандрівки, з цієї останньої дороги перед поверненням додому? Для багатьох з них це перше враження та перший спосіб відкрити для себе Київ та Україну. Яке відчуття ми хочемо передати нашим гостям?

Детально
ТЕМА/МЕТА

Після виходу з літака пасажири потрапляють на лінійну дорогу, яка веде їх до Києва. Це шлях від'їзду та прощання. Які спогади пасажири мають привезти з собою зі своєї мандрівки, з цієї останньої дороги перед поверненням додому? Для багатьох з них це перше враження та перший спосіб відкрити для себе Київ та Україну. Яке відчуття ми хочемо передати нашим гостям?

Цей звичайний шлях з'єднує Київ з його заміськими кварталами та відрізняється від будь-яких інших маршрутів. Але це не просто дорога, а своєрідне занурення в місто з усім різноманіттям його масштабів та горизонтів, що ставить питання щодо просторової організації цього місця, яким чином його використовують люди та повсякденне життя тих, хто мешкає вздовж цього шосе.

Ця стратегічна дорога відкриває справжнє уявлення про цю місцевість: від аеропорту «Бориспіль» до історичного центру міста, вздовж соснового лісу, інтенсивно забудованих Позняків, ріку Дніпро та зелених Київських схилів.

На основі попереднього аналізу Києва та шляху від аеропорту до міста, а також відвідування досліджуваної місцевості, учасники розроблять власні концепції благоустрою цієї території. Впродовж п'ятиденного воркшопу учасники матимуть можливість дослідити цей шлях, прийняти або вдосконалити його;

КУРАТОРИ
BRUNO TANANT – співзасновник агентства TN+, ландшафтний дизайнер, випускник і викладач l'Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, запрошений викладач архітектурних шкіл у Парижі, Леоні та Греноблі. Член Державної ради Франції з ландшафтного дизайну;

MATHILDE SIVRÉ – Випускниця l'Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, ландшафтний архітектор. Під час участі у програмі обміну ERASMUS у Ганновері працювала над дипломним проектом з теми дослідження майбутнього нових радянських міст на прикладі Нового Роздолу (Львівська обл.). Зараз працює у Grenoble Institute of Urban Planning та спеціалізується на екологічному міському плануванні;
ФОРМАТ
5-денний воркшоп;

ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Архітектори, ландшафтні дизайнери, студенти, працівники культурних інституцій, представники громадських організацій (ГО), ландшафтні архітектори та планувальники міста;

ДАТИ
10 — 14 вересня, 10:00 – 18:00

КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
12

РОБОЧА МОВА
англійська;

УМОВИ УЧАСТІ
оплата 500 грн, яка буде використана на оренду приміщення. Студентам - 50% знижки;

Кінцевий термін подачі заявок: 5 вересня 2018
Літня школа «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності»
Дати: 2-7 липня 2018 р.

CANactions School for Urban Studies, Асоціація велосипедистів Києва та Київська міська державна адміністрація провели літню школу «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності» в липні 2018 р. у Києві з метою підготувати представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування, які у своїй роботі будуть застосовувати сучасні принципи дизайну вулиць, покликані зробити міські вулиці місцями вільного пересування, зустрічей людей та аренами міського життя.

Контекст
Головні вулиці Києва сьогодні сприймаються здебільшого як зони для руху транспортних засобів. Збільшенню потоку приватних авто, зазвичай надають перевагу в усіх проектних рішеннях. Це відбувається всупереч факту, що у компактному та щільному міському середовищі пішоходи, велосипедисти та громадський транспорт перевозять значно більше людей, ніж автомобілі, використовуючи при цьому значно меншу площу.

У той же час, головні міські шляхи мають значно більше функцій, ніж просте перевезення людей транспортом.
Детально
Вони грають велику роль як звичні маршрути для пересування, до місць проживання та прикладання праці. Вони зумовлюють центральність та забезпечують постачання продуктів та послуг. Вулиці є носіями міської ідентичності та слугують візитною карткою міста. Вони є цінним елементом загальної мережі відкритих просторів та формують основу для орієнтації та навігації у місті. Як простори між сусідніми районами, головні вулиці формують мережу зв'язків цих районів один з одним та стають місцями їх взаємодії. У цій ролі вони пропонують простір для заходів, зустрічей та дозвілля. Врешті решт, земельні ділянки уздовж головних шляхів міста являють собою також місця пріоритетної забудови, привабливі за рахунок своєї легкої транспортної доступності.

У той час, коли багато історичних вулиць Києва досі зберігають свою первісну просторову структуру за багатьма аспектами (фасади, орієнтовані на вулицю, багатофункціональність будівель і т.д.), унаслідок односторонньої орієнтації на рух автотранспорту в останні десятиліття їх все частіше називають "проблемними" (з точки зору транспортних планувальників) або навіть «неіснуючими просторами» (з точки зору мешканців та урбаністів).

Щоб знайти вихід з подібних ситуацій, слід знову звернути увагу на організацію та дизайн вулиць як багатофункціональних просторів з різноманітними будівлями, які до них примикають. Необхідно запровадити інтегроване бачення міських процесів та транспортних аспектів для аналізу вуличних просторів. Нові пріоритети мають бути артикульовані через вуличний дизайн. Врешті решт, має відбутися переосмислення принципів міського розвитку та транспортного планування.
Мета та задачі
Об`єднати представників міждисциплінарних професій, дотичних до сфери міського розвитку.

Ознайомити учасників із сучасними принципами дизайну вулиць як просторів міського життя, зустрічей людей та місць вільного пересування.

Залучити учасників школи у процес напрацювання майбутніх рішень для головних міських вулиць Києва.

Розробити декілька альтернативних сценаріїв розвитку обраної вулиці та відповідних рекомендацій для міста.
Учасники
26 учасників зі всієї України.

10 учасників — професіонали зі сфер цивільної інженерії, містобудування, архітектури та міського дизайну, з 2-річним досвідом роботи в проектуванні міських вулиць та просторів;

6 учасників — представники інститутів міст, НУО, співробітники муніципалітетів, що працюють з питаннями мобільності та міського розвитку, дослідники з фаховою підготовкою в економіці, соціології, політології і культурології, що мають науковий інтерес до певних аспектів функціонування міських вулиць.
* Передбачалось, що кандидатів для участі у літній школі міг безпосередньо рекомендувати проект "Інтегрований розвиток міст в Україні" та Київська міська державна адміністрація.
Дати
2 – 7 липня 2018
Формат
6-ти денна школа. 3 міждисциплінарні команди по 8-9 учасників.
Вартість участі
Безкоштовно (без покриття витрат на проживання). Відбір учасників на конкурсній основі.
Робочі мови
українська
російська
англійська
Куратори
Хан ван де Ветерінг
(Нідерланди / Швейцарія)
співкуратор школи, представник Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого розвитку міського транспорту, ландшафтів та дизайну міських вулиць;
УрсТоманн
(Швейцарія)
співкуратор школи, представник CANactions School for Urban Studies, Київ, Україна та Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого міського розвитку та трансферу знань до України.
Уелі Вебер
(Швейцарія)
тьютор школи, консультант з проектів транспортної інфраструктури та процесів планування трафіку та викладач у ZHAW Zurich University of Applied Sciences. Працює у сфері транспортного планування з 1986 р.; з 2009 до 2016 рр. Був суперінтендантом регіону Берн–Міттелланд в кантоні Берн, що включає місто Берн; був центральною фігурою у процесі формування «Бернської моделі співіснування на головних дорогах» (Bernese Model for coexistence on main roads).


Асистенти тьюторів:

Ігор Могила (ЛКП «Львівелектротранс»),
Андрій Коман (Urban Consulting Group, UCG),
Андрій Шуляр (urban куратори).
«Літня школа адресувала дуже важливу тему головних доріг міста. Незважаючи на те, що це є однією з основних проблем міського розвитку, вона часто лишається зігнорованою, через свою складність. Ми хотіли наголосити на важливості проблеми, та зробити її більш зрозумілою та доступною, показати, що загальна переоцінка головних вулиць є можливою. Через колобарацію архітекторів, міських дизайнерів та транспортних планувальників ми хотіли допомогти змінити сприйняття головних міських вулиць та наголосити на важливості міждисциплінарного, інтегрованого підходу. Школа дала можливість обговорити та показати альтернативи до старих та односторонніх способів вирішення транспортного питання для головних міських вулиць. Також не останньою була ціль ввивести цю проблему на політичний рівень. Факт того, що міський уряд працює над транспротним проектом для вулиці Щербаківського, зробив вивчення цього кейсу дійсно цікавим. Ми сподіваємось, що три розробленні концепти дадуть поштовх конструктивній дискусії щодо майбутнього цієї вулиці та допоможуть знайти інтегровані шляхи її ревіталізації». — Урс Томанн, співкуратор

«Унікальність робочої групи полягала в поєднанні людей із різними спеціальностями із різних міст України. Завдяки цьому при дослідженні об'єкту вдалося отримати різнопланову оцінку ситуації, яка базувалась не лише на оцінці архітектурної та транспортної складової, але й соціального аспекту. Професійний досвід учасників групи, які представляли міські муніципалітети, відіграв важливу роль при формуванні загальної концепції завдяки максимально раціональному підходу, що базувався на легкості впровадження та зручності майбутній експлуатації. А завдяки архітектурним та інженерним навичкам профільних спеціалістів вдалось розробити продумані проектні рішення, які включали всі необхідні заходи для вирішення виявлених проблем на вулиці Щербаківського». — Андрій Коман, асистент тьютора
Результати
Презентації команд:
Shifting Perspectives
20 – 21 квітня 2018
Дводенний воркшоп ставить за мету вивчення та осягнення багатющої історії схилів Дніпра. Обмежуючись порівняно невеликою ділянкою дніпровських схилів, учасники провадитимуть комплексне дослідження, використовуючи колективний метод як педагогічний інструмент. Прогулянка почнеться з контраверсійної Арки Дружби Народів, звідки відкривається захоплююча панорама на Труханів острів та пішохідний міст, і закінчується на пляжі, з видом на знамениту київську панораму. Буде приділено особливу увагу існуючій культурній інфраструктурі (музей води, ляльковий театр, річковий порт + фунікулер, парковий міст) не тільки як місцям зустрічі але також як чомусь вартісному та символічному в суспільному житті.

Детально
На другий день учасники перенесуть пішохідну частину свого дослідження на воду, де побачитимуть маршрут свого першого дня з човна. Результатом роботи стане колективна критична карта, створена з підбірки шарів командного дослідження з метою створення альтернативного маршруту для міських дослідників.
ДАТИ
День 1 20.04 та День 2 21.04, 10:00 – 13:00
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
12
ФОРМАТ
2 денний воркшоп
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 20-21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ

Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ

До участі запрошуються представники різних професій та гендерної приналежності, які зацікавлені у виявленні нових методів роботи з досліджуваною територію та її вдосконалення, як наслідок. Заохочуються учасники, які мають щонайменше одну персональну історію, пов'язану з цією територією.
КУРАТОРИ

Міодраг Куч
ОРГАНІЗАТОР
Міодраг Куч є міждисциплінарним митцем та теоретиком, який отримав освіту архітектора / урбаніста в різних культурних умовах. Його основна робота полягає у дослідженні ролі ефемерних структур у невизначених міських умовах та просторових асигнуваннях маргінальних соціальних груп. Він є засновником студії ParaArtFormations, що працює на перетині міських досліджень, перформативно-планувальних, мистецьких інтервенцій та мікрополітики. В даний час Міодраг є директором програми та куратором в ZK / U (Центр мистецтв і урбаністики) Берлін, досліджуючи нові способи продукування знань крізь призму критичної міської педагогіки.
Connections From The Fringe
20 квітня 2018
ЧАСТИНА 1: ПОБАЧИТИ / ЗНАЙТИ / ЗРОБИТИ Ця тригодинна сесія ознайомить учасників з підходами, і методами архітектури, які стали каталізатором змін у Шотландії. Як організація, ми прагнемо, в першу чергу, спостерігати, досліджувати культуру, аналізувати практичну діяльність та фінальний продукт архітектури та дизайну, перш ніж похапцем використовувати ресурси, які дадуть миттєвий, проте не найкращий результат. Пріоритетом нашої робот є пошук нових можливостей та сценаріїв розвитку, які покращать наш спільний простір існування. Протягом трьох годин ми будемо працювати в групі, щоб застосувати цей підхід до одного з районів Києва. Ми проаналізуємо територію дослідження, визначимо її сильні та слабкі сторони, потенціал та можливі загрози, використаємо виявлені ресурси застосовуючи інноваційні інструменти роботи з територіями.

Детально
Ця частина роботи пройде під гаслами органічності, чутливості, інновативності та продемонструє методи швидкого створення прототипів, які дозволять формувати комфортні осередки в наших містах. ЧАСТИНА 2: РЕФЛЕКСУВАТИ / ДЕБАТУВАТИ/ ОБГОВОРЮВАТИ Заключна двогодинна частина воркшопу розпочнеться з рефлексій з приводу появи платформи Architecture Fringe як такої, її контекст, цілі та плани на майбутнє. Ми розглянемо Test Unit - проект у Глазго (Шотландія) - як прототип комфортного громадського простору та, розширивши поле зору, переглянути громадське суспільство в контексті права власності на об'єкти землекористування в Шотландії, як з історичної точки зору, так і в сфері нового законодавства.
ДАТИ
День 1 / 20.04 10:00 – 16:00 / Київська муніципальна галерея Лавра
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
Частина 1: до 20
Частина 2: необмежена кількість
ФОРМАТ
ЧАСТИНА 1: ПОБАЧИТИ / ЗНАЙТИ / ЗРОБИТИ – З'єднуючи Людей з Місцем: Ідеї, Організації та Дії
ЧАСТИНА 2: РЕФЛЕКСУВАТИ / ДЕБАТУВАТИ/ ОБГОВОРЮВАТИ– Чим сьогодні живе проактивізм на місцях у Шотландії
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 20-21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ

Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ

Усі, кому цікаво ініціювати культурні та інституціональні зміни в цілому, та в межах конкретних організацій, а також ті, хто вірить в принцип «від слова до діла» та змінює простір доквола.
КУРАТОРИ

Лі Івет, Акіко Кобаяші, Енді Самерс, Нейл МакГуаїр
ОРГАНІЗАТОРИ
Платформа Architecture Fringe була заснована в 2015 році групою архітекторів, дизайнерів, фотографів, інженерів, візуальних митців та кураторів, щоб заохотити публічне обговорення архітектури та дизайну Шотландії в широкому культурному та соціально-політичному контексті. The Architecture Fringe є некомерційною організацією, що представляє інтереси громади та координується командою волонтерів.

Основними напрямками роботи платформи є:
— Підтримка нової архітектурної практики в Шотландії;
— Формування дружньої але критичної спільноти однодумців;
— Створення майданчику для широкої дискусії та обговорення шотладської архітектури в сучасному культурному та соціо-політичному контексті;
— Заохочення взаємодії з іншими людьми та організаціями на міжнародному рівні.
Як «тимчасові» проекти можуть започаткувати постійну співпрацю
21 квітня 2018
Лондонський Фестиваль Архітектури (ЛФА), володіючи унікальним та, головне, успішним досвідом створення Павільйону Dulwich в 2017, зокрема, та інших тимчасових проектів по всьому світу, проведе воркшоп в рамках фестивалю CANactions 2018, учасники якого дізнаються як на власному досвіді створити проект, який слугуватиме ідеальною платформою для формування міждисциплінарних зв'язків архітектурної практики та державних установ та організацій. Куруватимуть воркшоп директор ЛФА Темсі Томсон та його програмний диретор Роза Роджіна.

Детально
ДАТИ
День 2 / 21.04 10:00 – 13:00 / Київська муніципальна галерея Лавра
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
20
ФОРМАТ
3-годинний воркшоп
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ

Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ

Архітектори, дизайнери, працівники культурних інституцій та представники громадських організацій (ГО)
КУРАТОРИ

Темсі Томсон (директор) та Роза Роджіна (програмний директор)
ОРГАНІЗАТОРИ
Лондонський Фестиваль Архітектури (ЛФА), якому цього року виповнюється 14 років, — найбільший європейський щорічний фестиваль архітектури, який організовує сотні подій по всьому Лондону, які тривають цілий місяць з 1 по 30 червня, паралельно з цим, ЛФА проводить цілу низку цілорічних подій іншого формату та змісту. Лондонський Фестиваль Архітектури — унікальна подія, що триває цілий рік та є платформою для комунікацій ключових урядових постатей та лідерів громадської думки, світових культурних організацій, архітекторів та широкої громадської аудиторії, чисельністю понад 400,000 чоловік.

ЛФА виступає тестовим майданчиком для різноманітних ідеї, продукуючи, таким чином, креативні новаторські рішення глобального та регіонального масштабу. До прикладу, в попередні роки, за ініціативою Фестивалю було тимчасово припинено рух по Exhibition Road, завантаженої дороги в лондонському Музейному Кварталі разом з декількома установами. Ця, та інші інтервенції, не лише перетворили Лондон на один з найкомфортніших та привітних міст в сенсі комфортних та якісних публічних просторів, але й принесли користь як архітекторам, так і державним установам.
ВОРКШОП "ENCHANTED KYIV BY THE DNIRO"

11 – 15 грудня 2017
Дніпро, ріка-символ України, є потужним джерелом для уяви. Річка була свідком росту та розвитку Києва. Сьогодні вона створює вісь між історією, індустрією, поезією та географічною формою: що з цього використовується містом? Як ріка поєднується з Києвом?

Цей воркшоп відкритий для всіх архітекторів, ландшафтних дизайнерів, студентів та кваліфікованих спеціалістів, які бажають досліджувати процес малювання як метод сприйняття, споглядання та репрезентації численних відносин між Дніпром та Києвом. Цей воркшоп спрямований на розвиток візуального мислення як засобу вирішення проблем, що спрямовані на створення візії сталого майбутнього. Особливий акцент буде зроблено на критичну координацію між рукою, розумом та ідеєю.

Детально
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Студенти, молоді професіонали, планувальники міста, ландшафтні дизайнери, архітектори та всі, хто цікавляться ландшафтом
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
12
ВАРТІСТЬ УЧАСТІ
1 000 UAH
РОБОЧА МОВА
англійська
КУРАТОРИ
BRUNO TANANT – Співзасновник агенства TN+, ландшафтний дизайнер, випускник і викладач l'Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, запрошений викладач архітектурних шкіл у Парижі, Леоні та Греноблі. Член державної ради Франції з ландшафтного дизайну (paysagiste conseil de l'état)

MATHILDE SIVRÉ – Випускниця l'Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, ландшафтний дизайнер. Підчас участі у програмі обміну ERASMUS у Гановері працювала над дипломним проектом з теми дослідження майбутнього нових радянських міст на прикладі Нового Роздолу (Львівська обл.)
ПРОГРАМА
День 1: Дослідження – Дніпро в колективній уяві. Історія Дніпра та його відносин з Києвом.

День 2: Дизайн у великому масштабі – Дніпро має географічно цікаві форми, як ми можемо їх використати та запропонувати великомасштабний ескіз?

День 3: Відвідування міста – пішохідна прогулянка містом для виміру простору, вибір місця та його аналіз за допомогою малювання.

День 4-5: Дизайн - Мета - досягти генерального плану, який показує композицію, що дає змогу передбачити програму міського планування та запропонувати "ідентичність" для майбутнього району або "ділянки міста".
МІЖНАРОДНИЙ ВОРКШОП
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ:
СЦЕНАРІЇ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ

травень-червень 2017
Основною метою воркшопу є розробка сценаріїв просторового розвитку «Мистецького Арсеналу» міждисциплінарними командами учасників під керівництвом куратора та тьюторів, включаючи:

а / просторовий розвиток («hard transformations»):
проектно-планувальні пропозиції, що повинні призвести до довготривалих та покрокових трансформацій визначених будівель та просторів «Арсеналу» з урахуванням актуальних викликів і можливостей

б / розвиток досвіду («soft transformations»):
пропозиції щодо створення й використання просторів та будівель «Арсеналу», стратегічно націлених на створення нового досвіду відвідування та взаємодії з простором «Мистецького Арсеналу».

Детально
ФОРМАТ
6-денний міжнародний міждисциплінарний воркшоп в рамках
10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Mirjam Niemeyer /
helsinkizurich / FI, CH
ТЬЮТОРИ
Víctor Cano Ciborro,
Fani Kostourou,
Adriana Pablos /
Future Architecture Platform: call for ideas 2017
ДАТИ
29 травня - 3 червня 2017
ЛОКАЦІЯ
«Мистецький Арсенал»
(вул. Лаврська 10-12, Київ, Україна)
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ
УЧАСНИКІВ
критично-мислячі практикуючі спеціалісти, дослідники, митці з досвідом роботи (навчання) в сферах урбанізму, планування міст, архітектури, економіки, політики та культури, журналістики, соціології та інших дотичних сфер діяльності
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
ДЕНЬ 2 / 03.06
10:00
ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9
ПРО
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» - потужний культурний осередок всеукраїнського та міжнародного значення, розташований в історичному центрі міста Київ. Місією Мистецького Арсеналу є сприяння модернізації українського суспільства та інтеграції України у світовий контекст, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Арсенал (фр. arsenal) був збудований як підприємство для ремонту, виготовлення та зберігання зброї у 1783-1801 рр. за проектом генерал-поручика артилерії Івана Меллера для потреб київського гарнізону. Будівля Старого Арсеналу – історико-архітектурна пам'ятка державного значення на заповідній території Старої Києво-Печерської фортеці.

За роки Незалежності України, а саме з 2005 року, Арсенал став культурною та мистецькою інституцією та отримав назву «Мистецький Арсенал». Загальна площа «Мистецького Арсеналу» становить 9,8 га, виставкова площа будівлі Старого Арсеналу становить 56 000 м2. Сьогодні комплекс «Мистецького Арсеналу» частково перебуває у стані реконструкції, тому лише 12 000 м2. його площі використовуються для виставок та інших мистецьких подій.

Одне з завдань «Мистецького Арсеналу» – створити і постійно розширювати атмосферу свободи та креативної взаємодії, що засновується на повазі до людської гідності, солідарності та критичному й відповідальному мисленні. Для цього потрібні і просторові зміни – створення середовища, яке близьке сучасній людині, відповідає її способу життя, горизонтальній комунікації, рівності, вимогам безбар'єрності.
ВОРКШОП ТА ВІДЕО-ІНСТАЛЯЦІЯ
CYCLING CITIES

травень 2017
Якщо ви цікавитесь міським плануванням, архітектурними та містобудівними проблемами, що стосуються інфраструктури , а також маєте інтерес до сторітейлінгу та фільмування - цей воркшоп саме для вас!
Вам потрібні лише базові навички відеозйомки та відеомонтажу навіть у найпростіших редакторах.
На воркшопі ви поліпшите свої навички спостереження та розповіді про міські проблеми.

Детально
ФОРМАТ
7-денний воркшоп та відео інсталяція в рамках
10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Jord den Hollander / NL
ДАТИ
22/05 - 27/05 -
дистанційна робота

28/05 - 03/06 -
воркшоп
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Молоді архітектори та ті, хто цікавиться архітектурою
Ті, хто знає Київ як свої 5 пальців
Ті, хто зацікавлений у велоспорті та не може уявити власне життя без велосипеду
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
25-30
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
РЕЗУЛЬТАТІВ
ДЕНЬ 1 / 02.06
15:00
ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9
ПРО ПРОЕКТ
'CYCLING CITIES'

Голландський режисер та архітектор Jord den Hollander порівнює велосипедні міста один з одним шляхом синхронізованих зйомок шляху велосипедистів різними містами. Яким чином місто виглядає з точки зору велосипедиста? Cycling Cities - це шлях показати не лише активістам, які заходи необхідні, аби зробити місто більш дружнім до велосипедистів. Це поетичний крик до інших ментальностей, своєрідна історія кохання до велосипедного руху.

Протягом проекту, у фільмуванні взяли участь такі 8 міст, як Амстердам, Пекін, Будапешт, Мілан, Гавана, Мехіко, Тайбей та Тиран.

Після першого показу у 2014 році на Пекінському Тижні Дизайну фільм отримав значну кількість схвальних відгуків та отримав високу оцінку за свою одночасно просту, потужну та ефективну ключову думку. У 2015 році на Architecture Film Festival Rotterdam та у 2016 протягом Бієнале у Domus Gallery in Milan було показано одночасно 6 міст в спільному фільмі.

У січні цього року проект Cycling Cities був використаний у Тірані для підняття проблеми велосипедизації міста, а результати були показані міській раді. Це спричинило значний розголос та так вплинуло на мера, що він пообіцяв прокласти 10 000 кілометрів нових велодоріжок. Початково, команда проекту не очікувала такого ефекту, адже все розпочиналось як концептуальна ідея одного активіста заявити про велорух у містах, що так і залишаються автомобільно орієнтованими.

Всі зафільмовані міста будуть показані на Міжнародному заході Velo City у червні цього року.
ПРО ВОРКШОП
Воркшоп буде складатись з двох частин.

Спершу, всі учасники отримають своєрідне "домашнє завдання" - потрібно буде знайти та визначити локації у Києві за наданим куратором характеристикам: мости, парки, офісні будівлі, торгівельні вулиці, ключові будівлі та подібні.

Протягом другої частини воркшопу, що відбуватиметься з 28 травня по 3 червня у Києві, учасники разом з т'ютором вивчать обрані локації, розроблять сценарій та відзнімуть їх власний досвід використання велосипеду у Києві.

Фінальним результатом буде створення 3-хвилинного фільму кожної з груп про їзду на велосипеді Києвом, що буде знята власними силами. Ці фільми будуть представлені на фестивалі CANactions як відео інсталяції.
ПРО КУРАТОРА
Jord den Hollander - голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багартьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури. У 2004 році Йорд створив 60 серій для рейтингової дитячої телепрограми про мистецтво та науку, що отримала найвищу міжнародну нагороду дитячого телебаченняу The Prix Jeunesse 2005 році.

В останні роки архітектурна та режисерська діяльність Йорда суміщаються все більше та більше. Його дизайн мобільної дитячої бібліотеки став буквально "рухомим досвідом", а його остання запроектована будівля, Центр Архітектури для дітей, була знята як освітній проект для телебачення.

Jord den Hollander багато публікує про архітектуру та фільмування у різноманітних міжнародних видання та є автором різноманітних книг про архітектуру, архітектурну історію та будівництво. Він читає лекції у Академії Дизайну в Ендховені, Академії Архітектури в Амстардамі, а також у Академії Кіно та Телебачення в Астердамі.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.